Vyhodit nezvané hosty není vždy lehké. Na mravence jde ovšem vyzrát

Mravenci v domácnosti mohou napáchat značné škody. Mohou se dostat do potravin, které jsou pak rovnou k vyhození, navíc se velmi rychle množí a mohou poškodit nejen kuchyň, ale také jiné místnosti, ve kterých se budou pohybovat. Jak se s nimi vypořádat a jak zařídit, aby se k vám domů už nevraceli?

Odkud se berou mravenci?

Mravenci mívají do našich domovů velmi jednoduchou cestu. Můžete si je přinést například na podrážce obuvi, ale velmi snadno se domů dostanou pomocí potravin, které si přinesete z obchodu. Mravenci hledají jen teplé místo k životu a také dostatek potravin, což jim domácí kuchyně nabízí. Je pak velmi těžké se jich zbavit, nějakou dobu o nich vůbec nemusíte vědět.

Dávejte si tak pozor například na cukřenky, odpadkové koše nebo kuchyňskou linku. Pokud ji neuklízíte pravidelně, mohou se mravenci objevit velmi rychle. Stačí jeden kousek drobečku nebo zbytky jídla, a máte o starost navíc. Poradíme vám, jak se mravenců rychle zbavit pomocí domácích prostředků, které nestojí mnoho peněz a navíc je najdete doma.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak můžete doma najít mravence?

Mravenci potřebují mraveniště, které bude dostatečně vlhké a bude mít teplotu pro nakladení vajíček. Hnízdo mravenců ale doma rozhodně nechcete, proto bude nutné co nejdříve zasáhnout. Jak se jich zbavit pomocí domácích prostředků? Jakmile objevíte mraveniště, měli byste ho co nejdříve zlikvidovat. Některé způsoby jsou brutální, jiné jsou zase humánní a mravence jimi pouze vyženete z domu a budou si žít venku.

Co mravencům v domácnosti vadí? Stačí nastražit suroviny, které jim nevoní nebo přes které se nemohou dostat. Mezi takové patří například citronová šťáva. Můžete je nalákat také na misku s pivem nebo jinou tekutinou. Jestli je chcete pouze vystrašit, můžete si vypěstovat některé bylinky, které mají pronikavou vůni, například levanduli nebo mátu.

Zdroj: https://www.familyhandyman.com/article/home-remedies-to-get-rid-of-ants/