Steam From Man Taking Tasty Rice With Spoon From Cooker Kitchen Jasmine Rice Cooking Electric Rice Cooker With Steam Selective Focus

Vyměňte svůj šálek kávy za rýžovou vodu. Nakopne energií, projasní mysl a odlehčí celému tělu

Bez kávy si mnoho z nás neumí představit den. Tento oblíbený nápoj si připravujeme na mnoho způsobů. Z kávy se dokonce mohou vyrobit dezerty nebo ji můžeme použít jako součást domácí kosmetiky. Zkuste ji ale nahradit rýžovou vodou, která má podobné vlastnosti, a vám se možná po několika dnech uleví. Pití černé kávy každý den je sice zdravé, mnoho lidí to s ní ale přehání a po čase se stanou závislí.

Dejte si sklenici uvařené vody po rýži

Místo kávy můžete zkusit rýžovou vodu. A v čem je tak skvělá? Dodá vám spoustu energie stejně jako káva. Může vás dostat z malátnosti, nebudete tolik unavení a budete se cítit opravdu dobře už po pár dnech. Stačí jedna sklenice ráno, dát si ji můžete také před cvičením. Příprava vody z rýže je přitom velmi jednoduchá.

Nemusíte pít jen vodu samotnou, ale přidejte do ní další suroviny, aby vám opravdu zachutnala – zázvor, med a citron. Tato kombinace vás nejen nastartuje, ale také pomůže zhubnout. Nezapomeňte na to, že rýži během vaření nesmíte solit, jinak si pak vodu dát nemůžete. Už dávno bylo zkoumáno, proč je pro lidské tělo tak blahodárná. Rýžová voda po uvaření rýže obsahuje vitaminy skupiny B, ale také mnoho železa nebo hořčíku. Hodí se tedy jako vitaminová bomba, díky které do těla dostanete spoustu živin.

Zdroj obrázku: Freepik

Rýžová voda se hodí také na vlasy

Můžete s ní také oplachovat unavené a poškozené vlasy. Ženy často sahají po produktech, které jsou domácího původu, a tak si rýžovou vodu můžete připravit také na oplach svých vlasů. Díky ní budete mít vlasy hebké a budou na první pohled silnější. Husté vlasy navíc potřebují zvláštní péči, díky rýžové vodě ji budete mít jednodušší.

Z rýžové vody si snadno vyrobíte také tonikum na obličej. Domácí výrobky jsou v tomto ohledu nejlepší, protože na pleť si nebudete dávat žádné přípravky obsahující chemii nebo jiné škodlivé složky. Stačí přitom jen použít vodu, která vám zbyla po uvaření rýže. Možností použití je opravdu hodně a záleží jen na vás, pro kterou se rozhodnete. S žádnou nešlápnete vedle.

Zdroj: https://timesofindia.indiatimes.com/life-style/food-news/dont-throw-that-rice-water-away-use-it-like-this/photostory/78751228.cms