Vyndat třísku lze i bez pinzety. Stačí sáhnout do peněženky a doufat, že jsou v ní mince. Důležitý je však správný počet

Zarazit si třísku, není nic zvláštního. Špatně upravené dřevo způsobí nejenom bolestivé zranění, ale i to, že jeho kousek zůstane zaražený pod kůží. V tu chvíli je první pomoc zcela jasná – místo je třeba vydezinfikovat a třísku následně vyjmout. Ideální je k tomu pinzeta, ale ne vždy ji máme při ruce. V tu chvíli je proto nezbytné improvizovat a snažit se hledat jiné řešení.

Není snadné vyndat třísku prsty

Řada lidí se snaží vyndat třísku prsty. Polštářky prstů jsou však příliš měkké a kvůli tomu ji nelze nijak pevně uchopit. I když to vypadá, že ji vyndáváme, zůstává stále na svém místě. Mnoho lidí zkusí secvaknout zaraženou třísku pomocí svých nehtů. Ani to však není úplně ideální způsob. Nehty obvykle sjedou a opět dojde jenom ke zbytečnému pohybu, kdy tříska zůstává stále pod kůží. A začíná bolet více a více.

Sáhněte do peněženky

Když pokusy vytáhnout ji prsty selhaly, je třeba hledat jiné řešení. Rozhodně nedoporučujeme vyndávat ji pomocí zubů. Sice to může být účinné, ale pokud ji spolknete, může napáchat mnoho škod ve vašem těle. Mnohem lepším postupem je sáhnout do peněženky. Pokud patříte mezi ty, které ještě nezanevřely na hotovost, máte vyhráno. Stačí vám jenom doufat, že máte ve své peněžence mince. Ale jenom určitý počet.

Ideální pro vyndání třísky jsou dvě mince. Nejlépe stejné nominální hodnoty, kvůli jejich velikosti. Postup vyndání třísky je v takovém případě velmi jednoduchý. Pouze to chce trochu zručnosti, nebo někoho, kdo vám pomůže. Pomocí dvou mincí tak vytvoříte improvizovanou pinzetu. Mince se opatrně položí z obou stran třísky a pevně se zmáčknou. Mělo by dojít k tomu, že kus dřeva zůstane držet mezi ostrými okraji mincí. Poté už stačí pomalu vytahovat třísku, což může být sice bolestivější, ale je to vždy lepší postup, než ji nechat v těle, což je cestou, jak si způsobit bolestivý zánět.

Zdroj: Life Hacks