Freshly Baked Bread Sourdough Homemade Bread

Vynechávat chléb je obrovská chyba. I při hubnutí tělu prospívá a dodává důležité sacharidy

Léto je období, které je pro postavu velmi náročné. Grilování, alkohol, smažená a tučná jídla jsou na denním pořádku. Jestli i přesto chcete zhubnout, zkuste konzumovat kvalitní chléb. Zní to možná překvapivě, ale opravdu to funguje. V novinách nebo na internetu najdete informace, které sice působí opačným dojmem, záleží však na tom, z čeho je chléb upečený.

Během diety se nemusíte kompletně vzdávat sacharidů

Navzdory tomu, že chléb není vhodný pro nízkosacharidovou dietu, můžete si ho i tak v omezeném množství dopřát. Chléb patří do potravinové pyramidy na vrchol, proto není dobré ho úplně vynechávat. Pokud do života zařadíte také pravidelný pohyb, kousek chleba nemůže být ve vaší stravě problém. Vhodný bude zejména celozrnný.

Chléb patří mezi produkty, které kryjí 45 % denní spotřeby komplexních sacharidů, které lidské tělo potřebuje, aby mohlo správně fungovat. Dýchání, spánek nebo práce mozku tak budou v pohodě fungovat. Proto je vhodné zařadit obilné výrobky do stravy, zejména ráno. Sacharidy, které chleba obsahuje, jsou trávené dlouhodobě a uvolňují do těla energii postupně. Tělu správným výběrem pečiva dodáte také podstatou dávku vlákniny, což bude mít skvělý dopad na vaše trávení.

Zdroj obrázku: Freepik

Chléb jako základní prvek výživy

Jestli chcete zhubnout nadbytečné kilogramy, nemusíte se konzumaci chleba úplně vyhýbat. Pokud ale sáhnete po světlém nebo tmavém chlebu, dejte si pozor, co si na něj dáváte. Kvalitní sýr, šunka nebo máslo by měly být součástí zdravého a vyváženého jídelníčku. Ráno ke snídani si dejte kromě chleba také hromadu zeleniny, kterou doplníte vlákninu a také potřebné cenné látky.

Konzumace chleba má příznivý vliv na fungování celého těla. Díky tomu předejdete únavě a podrážděnosti a také má chléb pozitivní vliv na fungování vašeho mozku. Vzdát se ale budete muset například sladkostí, alkoholu nebo smažených jídel, které mají neblahý vliv na vaše zdraví. Zdravotní problémy, mezi které patří obezita nebo omezení pohybu, pak na sebe nenechají dlouho čekat.

Zdroj: https://www.webmd.com/diet/features/truth-about-bread-and-diet