Vypadávání vlasů je varováním, že je tělo v nepohodě. Změna jídelníčku může problém vyřešit

O tělo musíte pečovat nejen zevnitř, ale také zvenku. Jestliže vám vypadávají vlasy, může to mít hned několik příčin. Tou nejčastější je nezdravá strava, která tělu nedodá potřebné látky, které jsou důležité nejen pro růst vlasů, ale také pro jejich posílení. Čeho je nutné se vzdát, abyste obnovili kvalitu vlasů a ty přestaly vypadávat?

Pro zdravé vlasy je potřeba vyřadit nezdravé potraviny

Problémem může být častá konzumace slazených nápojů. Ty mohu přispět k rozvoji obezity i dalších problémů s váhou. Kvůli nim můžete mít problémy nejen s tělem, ale projevit se to může i na vašem psychickém zdraví, protože pokud vám budou vypadávat i vlasy nebo se lámat nehty, pro psychiku to nebude nic dobrého. Proto je vhodné pít vodu nebo ovocné džusy, které jsou zdravější.

V důsledku pití slazených nápojů se může zdát, že se vlasový folikul nevyživí. Růst vlasů bude pomalejší a hrozí také jejich vypadávání. Vlasům ale škodí také slané pochutiny, jako jsou chipsy nebo tyčinky. Pravidelná konzumace takových potravin je pro tělo velká zátěž, která se může projevit nejen vypadáváním vlasů. Hormonální poruchy nebo záněty jsou důsledky, se kterými musíte počítat.

Zdroj obrázku: Freepik

V jídelníčku mějte hlavně dostatek zeleniny nebo ovoce

Pokud přijímáte nadměrné množství sodíku, může za to právě konzumace slaných potravin nebo vysoké množství soli. Proto raději do svého jídelníčku zařaďte ovoce a zeleninu a dejte si jednu porci ke každému hlavnímu jídlu. Díky vitaminům a minerálům se do vlasů i nehtů dostanou minerály, které podpoří jejich růst, a vlasy postupně přestanou vypadávat.

Pití alkoholu s sebou nese také značná rizika, a to nejen co se týče vašich orgánů, které jsou alkoholem velmi zatížené. Dlouhodobý vliv alkoholu například na činnost jater může mít následky, které si s sebou ponesete po celý život. Nevhodné jsou také pokrmy, které si zakoupíte ve fastfoodech. Ty jsou plné smažených tuků a jiných látek, které nejsou vhodné pro lidský organismus.

Zdroj: https://food.ndtv.com/food-drinks/7-worst-foods-that-could-cause-hair-loss-expert-reveals-2340956