Komar2

Vypořádejte se s obtížným hmyzem v domě přírodní cestou bez zbytečné chemie

Všichni chceme, aby naše domovy byly bez škůdců, jako jsou mravenci, mšice a jiný obtížný hmyz. Ale chemické prostředky v obchodech jsou příliš toxické a nejsou vhodné pro použití v blízkosti dětí a domácích mazlíčků. Dobrou zprávou je, že likvidace škůdců nemusí znamenat škodlivé chemikálie, protože existuje spousta přírodních a bezpečných způsobů, o které se s vámi podělíme.

Účinní pomocníci z kuchyně

V níže uvedeném seznamu najdete přírodní způsoby, jak bez chemikálií vyhnat hmyz ze svého domu. Většinu produktů určitě najdete u sebe v kuchyni nebo ve spíži.

Zdroj obrázku: Freepik

Slupky z citrusů

Citrusové slupky mají lehkou, osvěžující vůni, která odpuzuje škůdce všeho druhu, především mravence, pavouky a komáry. Jediné, co musíte udělat, je otřít kůru na všechny problémové oblasti – dveře, parapety, poličky.

Bylinky

Bylinky jsou nejen zcela přírodní, ale také se velmi snadno pěstují. Výsadba bylin, jako je máta, citronová tráva, eukalyptus nebo citronela, poblíž vchodů do domu či bytu zabrání škůdcům v proniknutí dovnitř. Silná vůně bylinek je spolehlivě odpudí.

Skořice

Skořici lze použít kolem vchodů do domu. Škůdci, zejména mravenci, nepřekročí hranici skořice. Skořici můžete nasypat i na problémová místa v interiéru, například na kuchyňskou linku. Podobně poslouží i namletá křída.

Zdroj obrázku: Freepik

Okurka

Hmyz má přirozenou averzi k vůni okurky, takže umístění plátků nebo slupek od salátové okurky poblíž vchodů udělá zázraky. Její vůni nesnáší mravenci, můry, vosy i různí roztoči. Jen nezapomeňte plátky okurky často měnit, protože hnijící jídlo by škůdce naopak přilákalo.

Udržujte čistotu

Toto není ve skutečnosti nějaký speciální trik, ale udržování čisté domácnosti je jedním z nejlepších přírodních způsobů, jak nelákat hmyz k sobě domů. Zbavte se temných, skrytých otvorů, které by mohly lákat pavouky, a pravidelně otírejte povrchy, kde byly potraviny. Nikdy nenechávejte oloupané ovoce nebo zeleninu ležet na lince, přitáhlo by to mušky. K čištění povrchů používejte přírodní čistič, např. obyčejný ocet. Ten nejenže udrží vaši domácnost čistou, ale zároveň odpudí otravný hmyz.

Zdroj: https://www.thespruce.com/easy-pest-control-tips-2656521