Woman Holding Her Crotch Lower Abdomen Tissue Toilet Paper Roll

Vypořádejte se se zácpou natrvalo. Rozhýbat je třeba tělo i metabolismus

Zácpa se může stát nepříjemným problémem, pokud ji včas neřešíme. Souvisí hlavně s tím, co sníme během celého dne, ale na vině mohou být i jiné faktory. Jak se zácpy zbavit co nejrychleji? Musíte se především vnitřně vyčistit a k tomu pomohou produkty, které najdete doma. Zkuste nastartovat svůj metabolismus a uvidíte, že se vám brzy uleví.

Odkud se vlastně bere zácpa?

Zácpa je problém, který někdy zastihl snad každého z nás. Může se objevit opakovaně až u 30 % populace. Jestliže nemáte stolici více než třikrát týdně, jedná se právě o tento problém, který je potřeba řešit, protože jinak může dojít ještě k dalším komplikacím, hlavně v oblasti střev nebo konečníku. Existují dokonce tři typy zácpy. První je zácpa habituální, druhá organická a třetí idiopatická. Jejich příčinu ale zatím nikdo neobjevil.

Jestliže se nevhodně stravujete, jíte jednou za den a nezdravé potraviny, dostatečně nepijete nebo máte práci v kanceláři, kde sedíte celý den na židli, může se zácpa objevit. Zkuste se více hýbat, do jídelníčku zařaďte zdravé potraviny. Zácpu ale mohou způsobit i některé druhy léků nebo onemocnění typu cukrovka nebo hemoroidy.

Zdroj obrázku: Freepik

Co jíst, abyste se zácpy zbavili?

Při zácpě je potřeba do svého těla dostat hodně vlákniny. V afrických zemích například zácpu skoro neznají, protože lidé konzumují i několik set gramů vlákniny. Normální člověk potřebuje jen několik desítek gramů, aby mu střeva dobře pracovala. Jako zdroj vlákniny můžeme uvést otruby, které sice nejsou tolik oblíbené, ale do těla dostanou spoustu živin. Vlákninu ale najdete také v některých druzích zeleniny nebo v ovoci.

Důležitá je rovněž hydratace celého těla. Jestliže své tělo trápíte a nedáte mu napít, objeví se problémy nejen v podobě zácpy, ale také se vám může udělat špatně a budete omdlévat. Pitný režim by se neměl zanedbávat. Další potravinou, kterou si můžete dávat, je lněné semínko. To můžete přidat do bílého jogurtu nebo zeleninového salátu a získáte tím nejen vlákninu, ale také omega-3 mastné kyseliny.

Zdroj: https://www.webmd.com/digestive-disorders/constipation-relief-tips