Vyrazka

Vyrážku na kůži zmírní přírodní prostředky, které běžně najdeme v kuchyni

Přišli jste do kontaktu s alergenem a na pokožce se vám objevila nepříjemná vyrážka? Sáhněte po osvědčených prostředcích, které zmírňují podráždění a zklidní citlivou kůži. Výborně takto funguje například heřmánek. Přikryjte postižené místo obkladem ze studeného bylinkového nálevu, který připravíte z jedné lžíce heřmánku a sklenice vody. Také každý večer vypijte šálek heřmánkového čaje, zmírní podráždění a pomůže vám usnout.

Aloe pro suchou pleť

Aloe vera pomůže suché a svědivé pokožce. V lékárnách nebo drogeriích můžete sehnat přírodní gel z aloe vera v různých koncentracích, lepší ale je pěstovat svou vlastní rostlinu a používat přímo čerstvý gel. Odřízněte jeden silnější list z nejméně dva roky staré rostliny, opatrně ho podélně rozřízněte a lžičkou vyškrabte gel do misky. Ten pak mažte na kůži a přikryjte obvazem.

Zdroj obrázku: Pixabay

Zklidňující efekt mají i ovesné vločky. Hrst instantních vloček povařte v trošce vody, dokud nevznikne hustá kaše. Tuto kaši nechte zchladnout, rozprostřete ji na kousek gázy nebo látky a přiložte na kůži. Kromě toho můžete ovesnou kaši používat i preventivně jako pleťovou masku. Hydratuje pleť, normalizuje hladinu pH a bojuje proti zánětům.

Kokosový olej promašťuje

Jelikož častou příčinou ekzémů bývá i suchá kůže, je nutné ji dobře promastit. K tomu je vhodný kokosový olej. Nejen že krásně voní, má i antibakteriální a protizánětlivé účinky. Obsahuje kyselinu laurovou, která se nachází i v mateřském mléce. Bojuje se svěděním kůže a snižuje riziko zanesení infekce do podrážděné kůže.

Zdroj obrázku: Freepik

S kožními problémy může souviset i celkový stav organismu. Zdravá strava a životospráva je nutností. Pokožku je totiž nejlepší vyživovat zevnitř konzumací potravin bohatých na omega-3 mastné kyseliny, vitamín A, D, E a také na zinek, který podporuje funkci imunitního systému. Dbejte na dostatek spánku a odpočinku a také na pitný režim.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/home-remedies-for-rashes