Sideways Shot Cheerful Woman Orange Jumper Wanders Near Mountain River

Vyrazte na výlet ekologicky. Auto můžete klidně nechat doma

Září je první podzimní měsíc, a když se povede pěkné počasí, můžete ho prožít zajímavými výlety do blízkého i vzdálenějšího okolí. Pokud se přitom chcete chovat ekologicky, máme pro vás několik tipů, kterými se inspirovat.

Na zámek vlakem

K velkým znečišťovatelům životního prostředí patří automobily se spalovacími motory. Máte-li doma takový exemplář, což takhle ho protentokrát nechat doma a na výlet vyrazit vlakem? Pro vaše děti to může být příjemné zpestření a zábavné cestování. Přitom lze využít různé slevy na jízdenky, které České dráhy nabízejí, takže vás výlet může vyjít i levněji, než kdybyste cestovali autem a peníze utratili za benzín.

Vlakem se lze dostat do různých míst. I na zajímavý zámek nebo hrad. Některé jsou vzdálené od železniční stanice jen kousek, jinde si k nim musíte ujít pár kilometrů. Ale i to stojí za to absolvovat, protože na konci cesty vás bude čekat zážitek.

beautiful-happy-woman-cyclist-rides-bicycle-road-nature-healthy-lifestyle-sports-leisure-hobbies
Zdroj obrázku: Freepik

Po vlastní ose na kole

Kolo je dalším ekologickým dopravním prostředkem, zvláště pokud použijete to klasické, kdy k pohonu využíváte vlastní sílu. Dopraví vás prakticky kamkoliv. Můžete vyrazit po cyklostezkách, kterých i ve vašem okolí bude rozhodně více než dost. Cestou si lze udělat zastávky na zajímavých místech a občerstvit se v příjemné hospůdce.

Pěší turistika

Asi nejekologičtější je pěší pohyb. Turistika je koníčkem, kterému se věnuje hodně Čechů. Nemusíte ani vyrazit s Klubem českých turistů, abyste zažili něco nezapomenutelného. Najděte si na mapě třeba přírodní památku, zříceninu hradu, vodopád nebo naučnou stezku a vypravte se k nim.

Jistě nebudete o zážitky ochuzeni. Nezapomeňte na pevnou turistickou obuv a něco dobrého na jídlo a pití s sebou. Do batohu se vyplatí přibalit i pláštěnku pro případ, že by začalo pršet. Takový rodinný výlet do přírody patří k oblíbeným aktivitám třeba na nedělní odpoledne. Klidně kombinujte pěší chůzi s cestováním vlakem.

Zdroj: https://roadtripsoul.com/travel-without-a-car/