Vyrobit si domácí BB krém je snazší, než se zdá, stačí k tomu pár maličkostí

BB krémy jsou velmi populární, obzvláště mezi příznivci přirozeného vzhledu, jejich řady se díky éře pandemie rozrostly. K výrobě BB krému potřebujete svůj oblíbený hydratační krém, ke kterému pouze přidáte určitou přísadu, která odpovídá tónu pleti. Tímto způsobem dostanete zcela bezpečnou náhradu za make‍-‍up či populární BB krém. V době epidemie se náš přístup k make‍‍-‍‍upu změnil, jsme ochotny vzdát se výrazného zkrášlení. Pokožka si tak může oddychnout od přebytku barevné kosmetiky. Krycí make‍-‍upy, bronzery a pudry již netaháme ze šuplíku tak často. Ovšem čas od času si chceme zlepšit tón pleti a zakrýt drobné nedokonalosti, v tuto chvíli přichází na řadu právě BB krém.

Kakao

Je vhodné pro jedince s tmavší kůží. Kakao obsahuje antioxidanty, které pomáhají proti volným radikálům a zlepšují elasticitu pokožky. Mimo to obsahuje také mastné kyseliny, zajišťující dostatek hydratace. Přidávejte kakao do krému, dokud nedostanete požadovaný odstín.

Zdroj obrázku: Pixabay

Muškátový oříšek

Tato varianta je vhodná pro světlejší pleť. Muškátový oříšek vyladí tón pleti a její zabarvení. Současně, díky svým antibakteriálním účinkům, zmírňuje příznaky akné a zánětů. Kromě BB krému jej lze použít k výrobě peelingu. S výrobou postupujte stejně, jako u kakaa – přidávejte jej do té doby, dokud nedostanete požadovaný odstín. 

Šalvěj

Lidé s pokožkou náchylnou k zarudnutí si mohou BB krém připravit doma také. Postačí do hydratačního krému přidat prášek z šalvěje. Ta je skvělým prostředkem k uklidnění podrážděné a zarudnuté pokožky. Má protizánětlivé, antimikrobiální a antioxidační vlastnosti. Navíc stimuluje tvorbu kolagenu, takže má omlazující účinek. Takto vyrobený BB krém je vhodný i pro typy s porcelánovou pletí. 

Pro pokročilé

Připravte si: 

  • uzavíratelnou mističku,
  • opalovací krém s UV faktorem,
  • hydratační krém,
  • podkladovou bázi,
  • make-up vašeho odstínu,
  • pudr vašeho odstínu, 
  • misku na míchání.
Zdroj obrázku: Pixabay

Do misky k míchání dejte 2 lžičky krému, 1 lžičku krému s UV faktorem, 2 lžičky make-upu, půl lžičky podkladové báze a půl čajové lžičky pudru. Veškeré ingredience důkladně promíchejte a vzniklý BB krém umístěte do uzavíratelné mističky. Pokud máte rády na obličeji přípravky s vůní, přidejte do BB krému pár kapek oblíbeného esenciálního oleje. Vytvořený BB krém uchovávejte ve stejných podmínkách, jako jinou kosmetiku.