Closeup Cosmetology Specialist S Hands Holding Brush Container With Cosmetology Facial Beauty Mask

Vyrobte si domácí pudr. Je šetrný a jeho odstín namícháte přesně podle své pleti

Když si koupíte klasický pudr v drogerii, nemůžete si být vždy jisti, jaké je jeho složení. Může se ukázat, že kosmetika u vás vyvolá nežádoucí alergickou reakci. Proto uvádíme recept na domácí pudr, který je vyrobený pouze ze dvou přírodních ingrediencí. Nedráždí a je velmi vhodný na všechny typy pleti, včetně té citlivé. Je to perfektní kosmetický produkt i pro náročnou pleť. Jeho příprava zabere jen chvilku a nestojí téměř nic. Dobře zmatňuje obličej a zároveň pomáhá pečovat o pleť.

Jak postupovat?

Smíchejte dvě lžíce bramborové nebo rýžové mouky se čtyřmi lžícemi skořice. Takto máte hotovo. Směs uložte do vhodné nádobky. Když budete pudr potřebovat, namočte do prášku hustý štětec a naneste jím na obličej pudr, který jste si připravili.

Zjistěte, zda odstín pudru odpovídá vaší pleti. Pokud ne, je možné s množstvím skořice různě experimentovat, dokud nedosáhnete požadovaného odstínu, který přesně ladí k vaší pleti.

Zdroj obrázku: Freepik

Vyzkoušejte ještě tento recept

Na jeho přípravu budete potřebovat:

  • 3 lžíce kukuřičného škrobu,
  • 2 lžičky mleté skořice,
  • 1 lžičku mletého muškátového oříšku,
  • kakao.

Vezměte si vhodnou mističku a do ní nasypte nejprve škrob. Následně přidejte skořici a mletý muškátový oříšek a vše zamíchejte. Uvidíte, jaký odstín máte – můžete jej vyzkoušet přímo na pleti nebo na zápěstí. V případě světlejšího odstínu můžete přidat po troškách kukuřičný škrob. Jestliže naopak potřebujete tmavší odstín, postupně přidávejte kakao. Takto máte pudr vyrobený. Má hned několik výhod, které se rozhodně nedají přehlédnout. Vyniká nízkými pořizovacími náklady a díky postupnému dávkování surovin můžete vytvořit přesně odstín, který potřebujete. Takto vyrobený vlastnoruční pudr je také bez chemických přísad a bude krásně vonět po skořici a muškátovém oříšku. Zkuste si schovat krabičku od klasického pudru a poté do něj tento domácí opatrně přesypat. Můžete si jej pak snadno vzít třeba i na cesty.

Zdroj: https://livesimply.me/homemade-foundation-powder/