Vyrovnat se s rozchodem bývá těžké, několik maličkostí však pomůže překonat ho rychleji

Někdy to zkrátka nevyjde. Vyrovnat se s rozchodem, obzvláště pokud přišel bez předchozích varovných signálů, bývá psychicky náročné. Než rozchod přebolí, chvíli to potrvá, základem ale je neutápět se ve smutku déle, než je nezbytně nutné. Překlenout obtížné období vám pomůže několik následujících tipů.

Čas všechno zhojí

V první řadě nelze objektivně říct, jak dlouho trvá se s rozchodem vyrovnat, vše záleží na délce vztahu, citové hloubce a důvodu rozchodu. Pocit bezmoci, vzteku, bolesti, ale i lítosti je v prvních dnech zcela normální. Z této fáze se můžete vybrečet, vykřičet nebo vybít do polštáře, neměla by ale trvat déle než pár dní, ačkoliv určitý smutek přetrvá ještě v následujících týdnech a měsících.

Zdroj obrázku: Freepik

Nemučte se vzpomínkami, partnera ze svého života odstřihněte, jak nejlépe to půjde. Společné fotografie ukliďte, nebo rovnou vyhoďte, stejně jako věci, které vám po partnerovi zbyly. Přestaňte ho sledovat na sociálních sítích a vyptávat se známých na to, jak se mu daří, co dělá a zda už někoho má. Číslo raději vymažte z telefonu, aby vás nelákalo mu ve slabých chvílích napsat nebo zavolat.

Neseďte doma

Po počáteční a nejhorší fázi se zkuste opět dostat do společenského života. Buďte aktivní, zabavte se, věnujte se svým koníčkům nebo si najděte nové. Existuje něco, s čím jste kvůli partnerovi přestali? Je na čase se k tomu vrátit. Máte kamarády, na které vám ve vztahu nezbývalo moc času? Napište jim a domluvte si setkání. Využijte toho, že nemusíte na nikoho brát ohledy a můžete si s volným časem dělat, co jen chcete.

Zdroj obrázku: Freepik

Ačkoliv vám možná připadá, že péče o sebe po rozchodu nemá valný smysl, opak je pravdou. Zajděte si na masáž, do kosmetického salonu nebo do wellness centra. Vyrazte na nákup a pořiďte si oblečení, které vám padne a bude vám slušet. Změňte účes nebo styl oblékání. Změny ostatně proveďte i u sebe doma – přeorganizujte nábytek, nabarvěte stěny nebo si pořiďte nové záclony.

Zdroj: https://headspace.org.au/young-people/how-to-get-over-a-relationship-breakup/