Vysoké ceny elektřiny děsí mnoho domácností. Chytré vaření pomůže účty snížit

Rostoucí inflace a drasticky stoupající ceny elektřiny nutí každého, aby přemýšlel o správném používání spotřebičů. Při přípravě jídel na elektrickém sporáku stojí za to znát několik patentů, které vám pomohou ušetřit na účtech za elektřinu. Ekonomické návyky se rychle dostanou pod kůži.

Šetření při vaření na elektrickém sporáku

Stále více domácností má tento typ vybavení doma. Chcete-li každý měsíc ušetřit na výdajích souvisejících s elektřinou, stojí za to znát několik patentů na levnější vaření a pečení. Například při pečení se snažte neotevírat dvířka trouby. Díky tomu teplo přestane zbytečně utíkat. Níže navrhujeme, jak během vaření spotřebovat méně elektřiny.

Prvním pravidlem je vařit jídla pod pokličkou. Jaký je k tomu důvod? Díky tomu se teplo udržuje uvnitř hrnce a večeře se uvaří rychleji a množství spotřebované energie bude mnohem menší. Před koncem vaření vypněte sporák a nechte na něm hrnec. Tento krátký čas stačí k tomu, aby se jídlo dovařilo, a tak spotřebujete méně elektřiny.

Zdroj obrázku: Freepik

Správné vaření

Pokud jídlo rozdělíte na menší kousky, bude se vařit rychleji. Jídlo bude správně uvařené a spotřeba energie bude nižší. Při přípravě jídla se také vyplatí použít nejnižší teplotní stupeň. Vaření bude trvat trochu déle, ale na druhé straně chuť jídla bude lepší. Kromě toho se vyhnete problému se spáleným masem nebo bramborami.

Dalším pravidlem je pravidelně se starat o čistotu elektrického sporáku. Připálené zbytky jídla nebo tuk na plotýnkách omezí tok tepla. To znamená, že během vaření se spotřebuje více elektřiny a účty na konci měsíce budou vyšší. K mytí varné desky používejte jemné čisticí prostředky na bázi jedlé sody nebo kyseliny citrónové. Po vaření vždy vypněte sporák, a pokud to vestavěný umožňuje, odpojte jej od proudu.

Zdroj: https://www.bbcgoodfood.com/howto/your-guide-to-energy-efficient-cooking