Vysoké teploty jsou pro tělo obrovská zátěž. Zdravotní komplikace hrozí mnoha lidem

V létě vždy přijdou vysoké teploty, na které si naše tělo musí postupně zvyknout. Pravdou ale je, že některým skupinám mohou vysoké teploty uškodit. Jsou to hlavně lidé, kteří mají srdeční onemocnění nebo je trápí chronické problémy. V horkém počasí byste měli dbát především na dostatečnou hydrataci, která vašemu tělu hodně pomůže.

Vlny veder mohou způsobit zdravotní problémy

Nebezpečně vysoké teploty nejsou dnes výjimkou. Je pravdou, že v Evropě bude čím dál větší teplo. Vysoké teploty jsou už nyní například ve Francii, Itálii nebo Portugalsku. Postupně se bude planeta oteplovat a lidem nezbyde nic jiného než se přizpůsobit vysokým teplotám. Je ale možné, že se bude zvyšovat úmrtnost, protože lidé se nebudou umět bránit. Tropická vedra nešetří ani naši republiku.

Vysoké teploty společně s vysokou vlhkostí mohou způsobit problémy nejen těm, kteří jsou chronicky nemocní. Hrozí závratě, ale také krvácení z nosu nebo mdloby, zvlášť pokud budete na slunci trávit mnoho času. Dávejte si pravidelně sklenici vody, vynechte alkohol a do jídelníčku zařaďte hlavně ovoce a zeleninu, díky kterým budete mít nejen potřebné vitaminy, ale také se hydratujete.

Zdroj obrázku: Freepik

Dejte pozor na své rodiče a děti

Tropické teploty jsou nebezpečné nejen pro starší osoby, ale ohrožené jsou také děti nebo těhotné ženy, kterým se může špatně dýchat, pokud jsou v pokročilém stádiu těhotenství. Během poledních hodin byste se neměli pohybovat na přímém slunci a procházkám se věnujte hlavně v ranních nebo večerních hodinách.

Teplé počasí může zatížit srdce, plíce nebo ledviny. U lidí, kteří mají problémy se srdcem, mohou vysoké teploty způsobit pokles krevního tlaku. Lidé s astmatem by se přímému slunci také měli vyhýbat, protože extrémní horko způsobí, že budou mít problémy s dýcháním. Příznaky astmatu se pak objeví velmi rychle.

Zdroj: https://www.nhs.uk/live-well/seasonal-health/heatwave-how-to-cope-in-hot-weather/