Heartache 1846050 1920 1[1]

Vysoký krevní tlak lze snížit přirozenou a příjemnou cestou. Zapojte cvičení nebo zdravé nápoje

Hypertenze neboli opakovaně vysoký krevní tlak je problém, kterému čelí stále více lidí. Kromě klasické léčby se stále více lidí obrací na přírodní metody léčby vysokého tlaku. Ty slouží primárně jako doplněk léků, avšak časem je mohou zcela nahradit. Jak tedy přirozenou cestou snížit tlak?

Ájurvéda

Tento indický lékařský systém již více než tisíc let lidstvu radí, jak snížit nervozitu, zlepšit spánek a díky tomu i oběhový systém. Mezi nejdoporučovanější techniky patří Pránájáma. Při té je nutná poloha vleže na levém boku, hluboké nádechy do břicha, držení dechu a pomalý výdech. Toto cvičení by mělo být opakováno 8–10krát. 

Masáž hlavy 

Navlhčete konečky prstů v mandlovém oleji a masírujte pokožku hlavy krouživými pohyby. Tuto masáž provádějte tak dlouho, jak je libo. Kromě skvělého vlivu na zdraví také působí na psychickou pohodu a pomáhá uvolnění.

Lesní zahradní čaj

Odměřte půl šálku sušeného drceného ovoce, jako jsou jeřabiny, plody aronie, plody hlohu a listy černého rybízu. Tuto směs zalijte vroucí vodou v poměru 1 lžíce : 1 šálek a nechte 25 minut louhovat. Tento čaj je doporučován dvakrát až třikrát denně.

Zdroj obrázku: Pixabay

Bylinky

Smíchejte 30 g sušeného drceného hlohového ovoce, jmelí, přesličky a 15 g vlaštovičníku. Polévkovou lžíci této směsi zalijte sklenicí vroucí vody a nechte 15 minut louhovat. Užívejte 2–‍3krát denně mezi jídly. 

Řepná šťáva

Dusičnany obsažené v červené řepě zvyšují koncentraci oxidu dusnatého v krvi, který rozšiřuje krevní cévy. Pouze sklenička této šťávy každý den má pozitivní vliv na naše zdraví. Stejně tak funguje každodenní konzumace řepy přidané například do salátů.

Zdroj obrázku: Pixabay

Aktivity

Na základě studií bylo dokázáno, že pouhá chůze může snížit krevní tlak. Každých 1000 kroků jej snižuje přibližně o 0,50 mmHg. Prospěšná jsou také cvičení, která pomáhají udržovat štíhlý pas, například sedy lehy. Účinek má již 20–30 cviků denně. 

Zdroj: https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/high-blood-pressure/in-depth/high-blood-pressure/art-20046974