Blond Woman Sitting Back Smiling With Closed Eyes Workplace

Vystoupit z komfortní zóny je nepohodlné, ale stojí to za to

Úspěch, láska, peníze, štěstí – to jsou aspekty, které nám umožňují být v komfortní zóně. V takové se dějí zázraky, cítíme se dobře, ale tato bublina může znamenat i nepohodlí. Udělali jste někdy něco jinak, abyste vystoupili ze své komfortní zóny? Pokud ne, rozhodně tak učiňte. Uvidíte, že se budete cítit jinak – lépe.

Zkuste udělat věci opačně, ale myslete logicky

Zvyk je pro člověka podle vědců druhou přirozeností a je na tom hodně pravdy – snadno se nám žije s tím, co máme a co se očekává. Fungujeme podle rutiny a tu neradi měníme. Změna může být riziková a vynaložit na ni musíte hodně úsilí. Ochotných lidi riskovat a změnit svůj život je čím dál méně, i když po tom hodně z nich potají touží. Musíte mít cíl, abyste měli směr, za kterým máte jít. Neznamená to ale, že si do bot vložíte kamínek, abyste chodili jinak. Zkuste například vstávat o 10 minut dřív, abyste se naučili vstávat v jiný, lepší čas.

Stejně to platí také ve vztazích. Může být velmi užitečné, pokud vystoupíte ze své komfortní zóny, ale ne proto, abyste se cítili nepohodlně. Občas je potřeba ustoupit ze svých nároků, abyste získali svou lásku, se kterou chcete zůstat po zbytek života. Lidé mají potřebu toho druhého ovládat, ale chce to spíše darovat více svobody, která je pro někoho nekomfortní. Musíte si položit několik otázek, proč vlastně nechcete změnu.

Zdroj obrázku: Freepik

Motivujte sebe i ostatní kolem sebe

Musíte vědět, jak vás výstup z komfortní zóny ovlivní na životě a na vašem vztahu. Není to jednoduchý krok, ale zdánlivé maličkosti mohou rozhodnout o tom, jak se bude váš vztah vyvíjet a jestli stojí za to v něm pokračovat. To stejné platí také v oblasti pracovních vztahů. Prvním krokem může být například vstávání o několik minut dřív, pokud chcete stihnout více práce za den, ale nemáte časové možnosti.

Můžete si denně přidávat malé úkoly, které ve finále pozmění váš život k lepšímu. Zkuste si určit, jaký je váš cíl, a tomu se postupně přiblížit. Musíte vědět, jestli to vůbec stojí za to, a budete vytrvalí.

Zdroj: https://addicted2success.com/life/here-is-everything-you-need-to-know-about-your-comfort-zone/