Man Puts Pillowcase Orthopedic Pillow

Využijte prakticky mrazivé teploty a zbavte svou postel všech nebezpečných roztočů

Mrazy tu máme každý rok, a i když na ně většinou nadáváme, můžeme je také využít ve svůj prospěch, a to v případě, že se chceme zbavit roztočů například z matrací postele nebo ložního povlečení. Je to je velmi jednoduchá, zároveň ale účinná metoda, při které se roztoči zabijí, a vy budete mít mnohem lepší spánek.

Roztoči mohou způsobit alergie

Roztoči jsou všude kolem nás. Pokud je jich ale moc, mohou způsobit zdravotní komplikace. Může se vám špatně dýchat, i když budete mít v místnosti vyvětráno, a alergie se může objevit dokonce i v dospělosti. Proto je nutné povlečení i samotnou matraci pravidelně čistit. Součástí čištění může být právě vystavení matrace mrazu. Pokud máte balkon nebo zahradu, máte vyhráno.

Vědci už také dokázali, že mráz roztoče zabijí. Existuje jich přitom několik desítek tisíc druhů. Nejsou vidět, ale mohou způsobit velké problémy, zvlášť u citlivých lidí. Ložní prádlo můžete na balkoně nechat klidně celou noc. Nejlepší jsou teploty kolem -20 stupňů, ty ale v našich končinách moc neuvidíte. Postačí tak jakákoliv mínusová teplota.

Zdroj obrázku: Freepik

Kromě matrace vyvětrejte také koberce

Pokud máte v domácnosti koberce, nebojte se také je hodit na mráz. V kobercích najdete kromě roztočů ještě další prachy i nečistoty, výjimkou nejsou vlasy ani chlupy od domácích mazlíčků. Matrace by měla být venku alespoň 12 hodin, koberci stačí o něco méně. Nezapomeňte ho pak pořádně vyklepat a až poté ho znovu uklidit domů.

Roztoče, kteří se objevují v matraci, se vyskytují také v nábytku nebo podlahách. Bohužel nejsou vidět, ale jejich přítomnost zjistíte díky tomu, že se vám bude hůře dýchat a celkově se doma nebudete cítit dobře. Pravidelná údržba domácnosti pomůže v boji proti roztočům, navíc si můžete prostor pročistit také rostlinami, které čistí vzduch. Nezapomeňte, že spoustu roztočů najdete i v dětském pokoji, sdružují se hlavně na plyšových hračkách.

Zdroj: https://www.getgreenbewell.com/how-to-kill-dust-mites-naturally-with-cold/