Plumber Attaches Trying Fix Problem With Residential Heating Equipment Repair Gas Boiler

Před topnou sezónou je důležité provést kontrolu topných systémů

S poklesem teploty v mnoha domech a bytech začíná topná sezóna. Během tohoto období stojí za to věnovat zvláštní pozornost bezpečnosti. Jeden jednoduchý trik může hodně pomoci. V zimě vám bude tento trik velmi užitečný a poděkuje vám za to i vaše peněženka.

Nízké teploty vysoké účty

Když se venkovní teplota nebezpečně blíží k nule, začneme topit a měníme výkon radiátorů. Předtím než to uděláme, však stojí za to zavolat si do domu kominíka. Základem před začátkem topné sezóny by měla být důkladná kontrola technického stavu komínových a ventilačních potrubí nebo plynových instalací.

V zimě číhá v našich domovech nebezpečí. Nebezpečný oxid uhelnatý nebo smog nejsou bezdůvodně nazývány tichým zabijákem. Podceňování může skončit velmi tragicky. Je proto třeba dbát na důslednou péči o komín a topná zařízení. To vám pomůže ušetřit si případné problémy během topné sezóny.

Zdroj obrázku: Freepik

Bezpečnost topné sezóny

Zdrojem oxidu uhelnatého jsou především kamna na uhlí, krby, plynové kotle ústředního topení a plynové sporáky. Abychom je neměli ve svém domě nebo bytě, stojí za to přijmout několik bezpečnostních opatření. V první řadě nezapomeňte nezakrývat ventilační mřížky. To se může stát nebezpečným zvykem, na který je třeba si dávat pozor. Může vést ke snížení efektivnosti topení, nebo v nejhorším případě až k požáru.

Užitečná bude také mikroventilace. Stačí otočit rukojeť okna o 1/4 nebo 3/4 směrem nahoru. To umožní jemnou cirkulaci vzduchu v místnosti. Podobné nastavení okenní kliky také minimalizuje riziko hromadění vlhkosti v domě. Pamatujte však, že takto nastavená okna neochrání byt před vloupáním. Použijte tedy tuto metodu jen tehdy, když jste doma.

Zdroj: https://www.homeserve.com/en-us/blog/home-improvement/heating-system-checkup