Vyžehlené prádlo bez žehličky, splněný sen každé ženy

Žehlení je jedna z nejméně oblíbených domácích prací. Trvá dlouho a ze stále stejného pohybu vás mohou rozbolet záda. Abyste nemuseli trávit u žehlení tolik času, základem je vyprané prádlo vždy vytřepat a dobře pověsit, tedy pokud sušíte postaru. Prádlo by nemělo na sušáku viset příliš dlouho a po sundání byste ho měli okamžitě poskládat. Zásadní věcí pro to, aby bylo prádlo po vyprání co nejméně pomačkané, je používání kvalitní aviváže. Sušička na prádlo je úžasný vynález, prádlo z něj ale většinou vytáhnete pomačkané. Zmuchlanou látku lze ale „vyžehlit“ i jinak, než jen s pomocí klasické žehličky a objemného žehlicího prkna.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Žehlicí spreje

Tyto šikovné vychytávky jsou dnes již běžně k zakoupení v drogeriích. Můžete si ale zkusit takovýto sprej vyrobit i sami doma. Do rozprašovače nalijte vodu a ocet v poměru 3 : 1. Zmačkané oblečení postříkejte. Zápachu octa se nebojte, ten po chvíli vyčpí. 

Žehlení v koupelně

Oblečení úhledně pověste na věšák a umístěte ho do koupelny předtím, než si dáte horkou vanu nebo sprchu. Teplý vlhký vzduch oblečení vyrovná. Rychlejším způsobem je prádlo navlhčit a vysušit horkým vzduchem s pomocí fénu na vlasy.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Jak si poradit bez žehličky na cestách?

K vyžehlení menších kusů oděvů nebo třeba rukávů vám může dobře posloužit žehlička na vlasy. Dejte pozor, aby byla čistá (na žehličkách na vlasy se často usazují vlasové přípravky, jako lak na vlasy). Starou dobrou radou je také použití hrnce s horkou vodou, který na oblečení postupně přikládáte. 

Rad a tipů, jak se vyhnout žehlení, je dost. Někdy se bez něj ale neobejdete a musíte se za žehlicí prkno přeci jen postavit. Pak si tyto chvíle snažte udělat co nejpříjemnější. Pusťte si v televizi oblíbený film nebo seriál, poslechněte si dobrou muziku. Nakonec si možná z nepříjemné povinnosti uděláte oblíbenou chvilku pro sebe.