Vyžeňte nemilosrdně hraboše ze své zahrady. Všechny rostliny ochrání jediná zelenina

Máte na zahradě poškozené záhony, mrtvé rostliny a duté tunely v jejich blízkosti? V tom případě máte pravděpodobně na zahradě myši nebo hraboše. Tito malí hlodavci rádi okusují kořeny rostlin a nic s tím neuděláte. Jestli máte podezření, že jsou na vaší zahradě, můžete je ze své zahrady vyhnat, aniž byste jim ublížili na životě. Postačí vám obyčejný česnek. Podívejte se, jak levně a jednoduše vypudit hraboše i další hlodavce ze své zahrady.

Vyžeňte hraboše ze své zahrady!

Hraboši jsou malí a velmi podobní myším. Rádi si pochutnají na zahradních rostlinách a zapříčiní jejich úmrtí. V zemi dělají charakteristické díry, takže jejich přítomnost poměrně jednoduše poznáte. Zbavit se jich můžete pomocí pastí, ale není to jediná možnost. Mnoho lidí nechce hlodavcům ubližovat jen proto, že se usadili na jejich zahradě.

Dobrou zprávou je, že to dělat nemusíte. Využít můžete přírodní a zcela bezpečné metody, kterými je pouze vypudíte ze svého pozemku. Hrabošům hodně vadí některé vůně, stejně jako jiným zvířatům. V tomto případě se můžete spolehnout na česnek, který přímo nesnáší. Jeho vůně je zaručeně odradí od toho, aby řádili na vašich záhonech.

Zdroj obrázku: Pixabay

Díky česneku se hrabošů zaručeně zbavíte

Česnek je pro lidi velmi zdravý a přináší nám do života mnoho benefitů. Také proto ho často jíme a užíváme si jeho štiplavou chuť. Působí také jako přírodní antibiotikum. Má intenzivní aroma, které každý nemá rád. Hraboši mezi tyto jedince patří. Jestli chcete ze své zahrady vyhnat škůdce, kteří vám ničí květiny nebo úrodu, spolehněte se právě na česnek.

Jak stroužky česneku použít? Jednoduše kolem záhonu udělejte ze stroužků česneku bariéru, přes kterou se hraboši nedostanou k rostlinám. Stroužky aromatické zeleniny můžete vložit také přímo do děr, které hraboši vytvořili. A jestli chcete dosáhnout ještě lepších výsledků, měli byste stroužky trochu rozdrtit, aby byla vůně intenzivnější.

Zdroj: https://smithspestmanagement.com/blog/post/how-to-get-rid-of-voles-in-your-yard-and-garden/