Closeup Shot Brown Spider White Fabric

Ochraňte svůj domov před myšmi a pavouky přirozenými metodami

Ačkoliv je podzim bezpochyby krásné roční období, pojí se s ním i nepříliš příjemné jevy. Především je to doba, kdy různí živočichové hledají zdroj potravy a odlehlá zákoutí, kde přečkají zimu. Proto jsou naše domy a byty nejvíce vystavené návštěvě nezvaných hostů v podobě myší a pavouků. Odradíte je ale jednoduchým a ekologickým trikem.

Proč se k nám stahují myši?

Není pravda, že myši se stahují do nečistých domácností. Hlodavci hledají úkryt a potravu a přicházejí tam, kde vidí největší šanci obojí najít. Přitahují je venkovní popelnice, kompostovací koše, ořechy, ovoce, krmivo pro domácí mazlíčky a obilí. Myš v domácnosti poznáte podle trusu černé barvy, který má tvar větších rýžových zrn. U krys má velikost rozinky. Další stopou mohou být rozžvýkané dřevěné prvky nebo papírové předměty.

Myši a potkani přenášejí spoustu různých bakterií a nemocí. Když chodí po domě, šíří škodlivé zárodky nohama, močí, výkaly a kousáním. Pokud jsou infikované klíšťaty a blechami, pak je nebezpečí ještě větší. Na podzim proto utěsněte všechny škvíry, praskliny a otvory vedoucí do domu. Věnujte pozornost místům kolem kanalizace a větracím šachtám.

gray-mouse-animal-background
Zdroj obrázku: Freepik

Proč se k nám stahují pavouci?

Září a říjen jsou pro pavouky obdobím páření, takže začínají intenzivně lovit potravu. Přitahují je interiéry se zvýšenou vlhkostí, kam vnikají otevřenými nebo netěsnícími okny, mezerami a štěrbinami. Při hledání potravy se dostanou naprosto kamkoliv. Pokud je chcete od návštěvy odradit, dodržujte několik osvědčených pravidel.

Utěsněte všechny otvory, které nabízí možnost vniknutí škůdců do domácnosti. Zaměřte se na potrubí, elektroinstalaci, půdu, sklem a okna. Ukliďte svůj domov, potraviny skladujte bezpečně uzavřené. Použít můžete i domácí repelent. Uvařte si mátový čaj a sáček, který vám zbyde, umístěte tam, kde je vysoké riziko lokalizace škůdců. Na celou místnost stačí asi tři sáčky. Tato metoda je levná, účinná a ekologická.

Zdroj: https://poulins.ca/blog/5-ways-to-protect-your-home-from-a-mouse-invasion/, https://www.marthastewart.com/8159839/how-keep-spiders-out-home