Close Up Snacks Sortiments Table

Výživná snídaně i svačina dodá dětem energii na celé dopoledne. Budou se dobře učit i cvičit

Svačiny do školy by měly obsahovat hlavně vitaminy, minerály a další látky, které dětem dodají energii nejen k učení, ale také hraní. Děti, které pravidelně snídají, mají ve školách lepší výsledky, jsou při hodinách klidnější a dokážou se déle soustředit. Proto je vhodné snídaně nevynechávat a děti nabádat k tomu, aby si ráno daly něco k jídlu.

Zdravý a pečlivý student patří mezi chytřejší děti

Studenti a žáci, kteří pravidelně snídají a do školy si berou zdravé svačiny, jsou hubenější a zdravější, lépe se soustředí a celkově jsou ve škole úspěšnější. Snídaně přitom nemusí být velká, ale stačí jogurtové smoothie nebo kvalitní bílý jogurt, oblíbené ovoce nebo namazaný toast.

Ráno byste dětem neměli zatěžovat trávicí trakt, rozhodně by ale snídaně měla obsahovat část sacharidů. Je to energie, kterou bude dítě potřebovat pro práci svého mozku a hodit se bude také na hodiny tělocviku. Nezapomeňte doplnit hlavně bílkoviny, které podporují celkovou imunitu dětí a zaručí, že dítě neztratí svaly. Snídani doplňte zeleninou, ovocem a také vhodným nápojem.

Zdroj obrázku: Freepik

Děti potřebují energii na dopoledne i odpoledne, do školy jim dávejte lehké svačiny

Pokud chcete své děti překvapit, můžete jim ke snídani připravit ovesné sušenky. Ty udrží dětský žaludek déle sytý a i několik hodin po jídle se budou cítit plné energie. A jak takovou snídani připravit? Nakrájejte sušené meruňky, přidejte ovesné vločky a sušené brusinky. Nakonec přidejte banán, zamíchejte a dejte sušenky péct na 180 stupňů asi na 10 minut.

Pro silnější děti můžete připravit dietnější variantu snídaně – můžete jim připravit omeletu z bílků a přidat k nim rajčata. Děti potřebují energii, ale snídaně by zároveň měla být nízkokalorická. Stačí jen smíchat tři bílky s pepřem, bylinkami a cherry rajčaty. Můžete smažit na tuku nebo na suché pánvi a podávat s plátkem kvalitního pečiva.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/snacks-for-teens