Beautiful Blonde Woman Drying Hair Bathroom

Výživné domácí masky navrátí vlasům zdraví a lesk

Zima může být pro vlasy náročná a zanechá je suché, matné a poškozené. Ale nebojte se, existuje mnoho přírodních ingrediencí, které vám mohou pomoci vlasy regenerovat a vrátit jim zdraví a lesk.

Vsaďte na vlasové masky z přírodních ingrediencí

Maska z kokosu a medu: Kokosový olej je bohatý na mastné kyseliny, které vyživují a hydratují vlasy. Med je přírodní zvlhčovadlo, které pomáhá uzamykat vlhkost a zabraňuje lámání vlasů. Pro výrobu masky na vlasy z kokosového oleje a medu smíchejte 2 lžíce kokosového oleje s 1 lžící medu. Směs naneste na vlasy a nechte působit 30 minut.

Maska s banánem a avokádem: Avokádo je plné vitamínů a minerálů, které vyživí vlasy a pokožku hlavy, zatímco banán je bohatý na draslík, který pomáhá posilovat vlasové folikuly. Chcete-li vytvořit masku na vlasy z avokáda a banánu, rozmačkejte 1 zralé avokádo a 1 zralý banán a naneste směs na vlasy.

Maska z olivového oleje a citronu: Olivový olej je bohatý na antioxidanty a zdravé tuky, které pomáhají vyživovat a hydratovat vlasy. Citronová šťáva je přírodní čisticí prostředek, který odstraní usazeniny z pokožky hlavy. Masku na vlasy z olivového oleje a citronové šťávy vytvoříte tak, že smícháte 2 lžíce olivového oleje s 1 lžící citronové šťávy. Směs naneste na vlasy a nechte působit 30 minut.

Zdroj obrázku: Freepik

Zkuste také domácí kondicionér či výživný gel

Jablečný ocet je přírodní čisticí prostředek, který pomáhá smývat usazeniny z vlasů a pokožky hlavy a navíc působí jako přírodní kondicionér navracející vlasům jemnost a lesk. Pomáhá také vyrovnávat hladinu pH pokožky hlavy, což pomáhá předcházet lupům a podporovat růst vlasů. Chcete-li vytvořit oplach z jablečného octa, smíchejte 1 lžíci jablečného octa se šálkem vody. Po umytí vlasů šamponem nalijte směs na vlasy a vmasírujte do pokožky hlavy. Nechte několik minut působit a spláchněte vlažnou vodou.

Zkusit můžete také výživný gel z aloe vera, který působí jako přírodní zvlhčovač pomáhající zklidnit a hydratovat vlasy a pokožku hlavy. Obsahuje také enzymy, které podporují zdravý růst vlasů. Chcete-li použít gel z aloe vera na vlasy, naneste jej na pokožku hlavy a vlasy a nechte působit 30 minut nebo přes noc jako zábal.

Zdroj: https://www.self.com/story/diy-hair-mask