Woman With Naked Body Posing Red Hair Studio High Quality Photo

Výživné masky vrátí vlasům sílu a krásu. Ty nejúčinnější si snadno vyrobíte z přírodních surovin

Zimní období je pro vlasy velmi těžké. Jsou matné, snadno se vysuší, pokud se navíc dostanete do situace, která je stresující, mohou začít vypadávat. Vhodné nejsou ani čepice, kterých se několik měsíců nezbavíme. Jak můžete vlasy oživit? Zkuste domácí prostředky, které jsou prokazatelně velmi účinné.

Oslabené vlasy budou potřebovat pravidelnou výživu

Pokud vidíte a cítíte, že máte vlasy oslabené a padají více než předtím, budou potřebovat kvalitní ošetření. To jim samozřejmě můžete dopřát. Vhodné jsou domácí metody. Smíchejte například lžíci jojobového oleje se lžící medu a poté zahřejte v mikrovlnce. Přidejte gel z aloe vera, rozšlehané vejce a pět kapek šalvějového oleje. Promíchejte, naneste na vlhké vlasy a nechte dvě hodiny působit. Poté vlasy umyjte.

Smíchat můžete také polovinu bílého jogurtu, vejce, banán a přidejte lžičku citronové šťávy a olej s vitaminem E. Tuto směs stačí mít na vlasech pouze 15 minut, ale výsledek bude rychle znát. Nezapomeňte pak vlasy opláchnout vlažnou vodou. Do vlasů můžete použít také ricinový olej, který se hodí také na posílení řas. S jeho užíváním ale opatrně.

Zdroj obrázku: Freepik

Vlasům dodá lesk například vaječný žloutek

Můžete také smíchat vaječný žloutek, lžičku citronové šťávy, olivový olej nebo ještě jiný olej. Naneste na suché vlasy, počkejte hodinu a poté umyjte vlasy šamponem. Šampon volte takový, který bude vhodný pro váš typ vlasů. Pokud nevíte, jaký bude nejlepší, volte přírodní šampony nebo tuhá mýdla.

Záleží také na tom, jestli máte vlasy rovné nebo vlnité. Obojí potřebuje zvláštní péči a dnes se můžete zaměřit i na to, abyste podpořili například jejich vlnění nebo si je naopak udrželi rovné. Masky na vlasy můžete nechat působit klidně celou noc. Vlasy si dejte do potravinářské fólie a ještě je zajistěte ručníkem nebo čepicí. Vlasy tak budou opravdu vyživené.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/how-to-strengthen-hair