Vyzkoušejte španělská vína

Staré známé přísloví říká – jez do polo syta a pij do polo pita. Co by to ale za život, když bychom si nemohli pochutnat na dobrém jídle a pití. Čas od času by měl zhřešit každý. Nejčastěji se tak děje na dovolených, kde si užíváme novou národní kuchyň. Jaké mezinárodní kuchyně jste již ochutnali? Lidé si většinou hned oblíbí středomořskou kuchyni – italskou, řeckou nebo chorvatskou. Láskou na celý život se však pro vás na sto procent stane španělská kuchyně, která vás učaruje svou pestrostí a vyladěnou chutí do posledního detailu. Navíc se jedná o skutečně lehkou a zdravou kuchyň, takže si klidně můžete dopřát i větší porce. Se španělskými potravinami nemůžete šlápnout vedle.

K dobrému jídlu také patří vynikající pití. Ve Španělsku vám nejčastěji nabídnou španělská vína, která jsou díky místnímu specifickému podnebí silná a skvěle doplní každý servírovaný pokrm. Místní vína si jistě zamilujete stejně rychle jako místní kuchyni. Ačkoliv nebyla dříve španělská vína tolik známá, dnes se řadí mezi nejlepší světová vína vůbec. Španělé věnují svým vinicím spoustu času a pěstují vinnou révu s láskou. Ochutnat můžete bílá, červená i růžová kvalitní španělská vína. Konkrétní odrůdu si můžete nechat doporučit k určitému jídlu – například k typické paelle nebo polévce gazpacho.

Oblíbili jste si španělskou kuchyni a španělská vína natolik, že byste si tyto pochoutky chtěli užívat také po vašem návratu domů ze Španělska? Díky společnosti BMC Brno můžete. Zakoupit můžete pečlivě vybrané španělské potraviny a španělská vína prvotřídní kvality. Více informací i e-shop najdete na internetové adrese www.bmcbrno.cz. V nabídce najdete vynikající odrůdy španělských vín, praktická gastro balení španělských potravin i lahodné španělské delikatesy. Udělejte si takové malé Španělsko i u vás doma a experimentujte.