365.26: Magazines

Význam časopisů v dnešním století?

V době, kdy nebyl počítač a internet byl časopis velkou hvězdou, protože jen díky němu se člověk dozvěděl veškeré novinky ze světa celebrit anebo nové vědecké objevy, ale také kousek historie anebo to, kdy se má co sadit, záleželo jen na tom, jaký časopis jste si koupili. Ale jak je to dnes?

By: Jessica Spengler

Místo časopisů internet

V dnešním světě, kterému vládne technika, je už jen hrstka lidí, kteří si poctivě kupují časopisy, protože velká většina si veškeré novinky najde na internetu. A i když potřebují vědět nějaké informace z daného oboru, tak si kliknou na nějakou internetovou stránku a mají všechno. Navíc časopis musí někdo napsat, pak se vytiskne a pak se musí dát do nějakých prodejen, na což jsou jisté náklady, díky kterým není časopis zadarmo, ale lidé si jej musí zaplatit, což je další věc, díky které lidé raději a častěji používají internet. Navíc internet mají u sebe doma stále a i ve většině restaurací, hotelích a podobně vždy najdete připojení k internetu, ale už ne tak často stánek s novinami.

Pro koho jsou časopisy?

Časopisy ale nepřestaly vycházet, což znamená, že stále existuje pár lidí, kteří si jej kupují. Ve většině případů jsou to lidé, kteří nemají doma internet, tedy důchodci. Tato věková generace je na tyto listy zvyklá a ráda si čtením časopisů vyplňují volnou chvíli. A ačkoliv to teďka vyzní špatně, tak dalším důvodem proč si lidé kupují časopisy je zdroj papírů na zatopení.

Elektronický časopis

Navíc na internetu najdete také časopisy, jen jsou v elektronické formě, což je pro mnohé pohodlnější. Lidé si jimi rádi listují, aby si přečetli nějaké zajímavosti, ale jen v případě, že jsou zadarmo. V okamžiku, kdy se elektronický časopis zpoplatní, což některé praktikují, tak přijdou o mnoho čtenářů. Protože dnes na internetu naleznete mnoho článků, které mají podobnou tématiku. Jestliže jej někdo někde dá za poplatek a druhý vám jej poskytne zadarmo, tak kterému dáte přednost?

Časopisy to nemají jednoduché, protože aby získali aspoň ty důchodce, musí mít žhavá témata, která tyto lidi zaujmou natolik, aby za informace a novinky zaplatily. A samozřejmě, že na trhu je hned několik časopisů, které mezi sebou bojují. Všední témata už jsou tabu a snad vše už bylo prozkoumáno, takže mnoho článků se zabývá právě životem celebrit, protože to je stále nové a stále se měnící, takže mají o čem psát, ale bohužel ne všichni lidé chtějí vědět, jak se žije slavným, takže nikdy nevyhovíte všem.

Časopisy jistě nahrazovaly jistou formu zábavy a také zdroje novinek a zajímavých informací, ale dnes jsou i časopisy nahrazeny – internetem.