Zero Waste1

Vzdát se zbytečných plastů je vstřícný krok k přírodě i nám samotným

Život bez plastů, alespoň těch jednorázových, je takový, jaký by se na naší planetě měl žít. Plasty ohrožují přírodu, ale nejenom tu. Smrtelné jsou také pro mnohé živočichy, kteří se musí s plasty den co den prát. Myslete prosím na přírodu a omezte potřebu plastů na nutné minimum. Ochráníte tím zvířata i přírodu. Zde najdete souhrn plastů, bez kterých je velmi snadné se obejít.

Zdroj obrázku: Freepik

Vyhněte se jídlu s sebou

Jídlo s sebou nemusíte kupovat jen v rychlých a nezdravých fastfoodech, dokonce i to nejzdravější jídlo z dobrých restaurací může být zdraví škodlivé právě kvůli materiálu, do kterého je baleno. Proto si dejte buď jídlo na místě, anebo si raději zabalte vlastní. Polystyrenové obaly, které se denně vyhodí, ničí životní prostředí. Kromě toho jsou ale tyto obaly včetně voskovaných papírů nebezpečné i pro naše zdraví. Prodejci se sice dušují, že jsou zdravotně naprosto nezávadné, ale není dobré to pokoušet. Až přijdou první zdravotní komplikace, bude pozdě.

Rozlučte se s konzervami

Proč konzervy, když jsou plechové? Většina konzerv má uvnitř pokryté stěny bílým plastem. A už jsme opět u toho, že tento plast může opět obsahovat zdraví nebezpečné látky. Je proto velmi dobrou taktikou vykoumat, kteří výrobci konzervují potraviny bez použití plastu. Pokud už si domů donesete konzervu s plastem, otevřete ji a potraviny hned přendejte do skleněné mísy, kterou uzavřete potravinovou folií.

Zdroj obrázku: Freepik

Kupujte ovoce a zeleninu pouze na váhu

Pokud koupíte ovoce a zeleninu již předem navážené, zaručeně si spolu s nimi donesete domů velké množství plastů. Jak již víme, tyto plasty mohou obsahovat karcinogenní látky, které jsou škodlivé pro náš endokrinní systém. Když se rozhodnete navážit si ovoce a zeleninu podle svého, můžete si vybrat podle svého vkusu a umístit ovoce i zeleninu do síťovaných sáčků určených k opakovanému použití. Díky tomu se vám podaří uchránit přírodu před velkým množstvím zbytečných plastů a kromě toho chránit i své zdraví.

Zdroj: https://myplasticfreelife.com/plasticfreeguide/