Vzniká generace pivařek, které populární nápoj sice nepijí, ale umí jeho benefity využít jinak

Když se řekne pivo, představí si každá žena situaci, jak její partner sedí v hospodě a pije jedno za druhým. Nutno však dodat, že pohled na tento populární nápoj se poslední roky mění. Vznik minipivovarů ukazuje, že pivo není nutné pít na litry, ale lze ho i elegantně degustovat. A také, už to nejsou výhradně muži, kteří si ho dopřávají. Pivu přicházejí na chuť také ženy. Jak díky možnosti většího výběru a nalezení té pravé chuti, tak hlavně proto, že mnoho z nich zjistilo, že má velké množství zdravotních benefitů. A ty, které ho nepijí, ho používají jinak.

Pivo pro blondýny

Tato kůra způsobí to, že vaše vlasy budou o něco tmavší. To je sice dobrá zpráva pro ty, kteří po tomto efektu touží. Máte-li ale blond vlasy a chcete si je zachovat, neměli byste tuto kůru používat. Pokud se ale rozhodnete pro tuto kůru, pak získáte silného pomocníka. Kosmetika s pivem dodává vlasům lesk a sílu. S přídavkem odvaru z dubové kůry má léčivé vlastnosti – zklidňují zánět pokožky hlavy.

Zdroj obrázku: Pixabay

Pivní a dubová kůra pro slabé vlasy

Na přípravu celé procedury budete potřebovat:

  • 240 ml světlého pasterizovaného piva,
  • 1 lžíce dubové kůry,
  • 80 ml vody. 

Do malého hrnce nalijte pivo. Vařte je na mírném plameni tak dlouho, dokud z něj nezbude jen ¼ původního množství. Mezitím v jiném hrnci smíchejte 80 ml vody a dubovou kůru. Povařte 5 minut. Poté nechte zchladit na pokojovou teplotu. Obsahy obou hrnců slijte a pořádně promíchejte. Pokud jste použili mletou dubovou kůru, máte přípravek hotový. V případě, že vaše kůra byla drcená nebo obsahovala-li větší kousky, je dobré dubový odvar před přelitím do svařeného piva přecedit. 

Dětský šampon

Další ingrediencí je dětský šampon. Budete potřebovat jen asi dvě až tři lžíce šamponu, který nalijete do směsi z dubové kůry a piva. Tímto přípravkem si umyjte vlasy tak, jak jste zvyklý. Používáme jej prostě stejně jako kterýkoli jiný šampon. Po opláchnutí můžete pro zvýšení efektu umýt znovu touto směsí nebo pouze klasickým šamponem.

Zdroj: https://beerspain.com/en/benefits-of-beer-for-hair/