Coffee Beans 1291656 1280

Z kávových zrn lze vyrobit zajímavé dekorace, které příjemně rozvoní každý interiér

Vůně a vzhled kávových zrn jsou důvodem jejich častého použití při výrobě dekorací. Dle průzkumů patří kávová zrna mezi nejoblíbenější suroviny vůbec. Práce s nimi je velmi jednoduchá, jejich pořízení není nikterak nákladné a navíc tak krásně voní! Při výrobě jakých dekorací lze kávová zrna použít?

Kávový strom

K výrobě stromu z kávy si připravte polystyrenovou kouli, lepidlo, kávová zrna, dřevěnou špejli odpovídající tloušťky, malé kameny a květináč. Polystyrenovou kouli napíchněte na špejli, kterou postavíte do květináče a zasypete kamínky. Pomocí lepidla polepte kouli kávovými zrny tak, aby byla zakrytá co největší plocha.

Kávový vodopád

Připravte si šálek, podšálek, tkací dráty o průměru 2 mm, motouz, pletivo, lepidlo a kávová zrna. Pletivo nadělte na 3–5 kusů o délce 15 cm, které spojíte do svazku se slepenými konci. Pletivo omotejte drátem a ohněte tak, aby jeden konec doléhal na podšálek a druhý do šálku, ke kterým jej přilepíte. Pletivo polepte kávovými zrny, která budou přilepena co nejtěsněji u sebe. Kávová zrna nalepte tak, aby vypadala, že se vylévají z šálku na podšálek.

Zdroj obrázku: Pixabay

Kávový obraz

Připravte si silnou lepenku, tkaninu, lepidlo a kávová zrna. Nalepte tkaninu na lepenku a nechte lepidlo zaschnout. Na tkaninu načrtněte obraz a podle obrysů lepte kávová zrna. Konečný obraz nechte důkladně zaschnout. Oblíbeným motivem těchto obrazů je například obrys šálku s aromatickým kouřem.

Kávová svíčka

Nejjednodušším způsobem její výroby je roztavení malých ploch, do kterých následně vtlačíte kávová zrna. K ucelení povrchu použijte fén na vlasy, kterým svíčku jemně nahřejete. Drobné voskové piliny se rozpustí a kávová zrna do svíčky lépe zapadnou. Pro tento způsob jsou nejvhodnější široké svíčky. Oblíbená jsou kávová zrna také při výrobě domácích svíček. Jednoduše nasypte na dno sklenice několik zrn kávy, případně jich pár vhoďte do již nalitého roztaveného vosku.