Elegant Businesswoman Standing Office With Digital Tablet

Za nedostatkem energie během dne často stojí špatný jídelníček. Těmto potravinám se vyhněte

Jestli máte po snídani málo energie a nevíte, čím to může být, věnujte pozornost tomu, co během celého dne sníte. Pokud jste snědli něco, co vás energeticky vysaje hned po snídani, je jasné, že se během dne nebudete cítit dobře, protože vás nebude nic bavit a nebudete mít žádnou energii a sílu.

Snídaně nemusí být složená vyloženě z pečiva

Snídaně se nemusí skládat pouze z čerstvého pečiva. Jestli chcete mít energii na celé dopoledne, raději vynechte bílou mouku, která je plná sacharidů. Zvýší se kvůli ní hladina cukru v krvi. Získáte sice energii, ta ale rychle vyprchá a budete mít znovu hlad nebo chuť si něco dát. Budete se cítit ospalí, ale pokud si neumíte snídani bez pečiva představit, dejte si celozrnný chléb.

Červené maso může také způsobit, že budete mít málo energie. Budete se po takovém obědě z grilu chtít natáhnout na gauč a odpočívat. Je to z důvodu, že tělo musí vynaložit mnoho energie, aby vůbec maso strávilo, a tím nebude mít sílu na jiné aktivity. Misku salátu byste si měli dát raději večer, protože má velmi uklidňující účinek a budete se po něm cítit ospalí.

Zdroj obrázku: Freepik

Odepřít byste si měli sladkosti i sladké nápoje

Do jídelníčku nepatří sušenky, čokoládové tyčinky nebo sladké jogurty. Není to jen o tom, že byste mohli přibrat několik kilogramů, ale také jsou tyto produkty plné rafinovaných cukrů, které jsou nebezpečné pro celkové zdraví. Přes den nejsou vhodné ani třesně, které obsahují sloučeniny s relaxačním účinkem. Můžete si je dát k odpolednímu čaji, protože večer vám půjde lépe usnout.

Milovníci kávy s mlékem by měli zpozornit. Pokud si do kávy přidáte mléko nebo smetánku, nebude káva fungovat jako stimulant. Jestli ale máte rádi černou kávu, tělu tím dodáte energii a celé dopoledne zvládne. Mnoho lidí si dopřává kávu ke snídani a neumí si bez ní ráno představit. Energetické nápoje sice mohou nabít tělo energií, ale bude to fungovat pouze chvíli. Navíc nejsou pro zdraví bezpečné, protože častá konzumace může vyvolat problémy nejen se srdcem.

Zdroj: https://www.quora.com/Why-do-I-lose-so-much-strength-and-energy-only-a-few-sets-into-my-workout