Skvrny1

Zabarvené oblečení od jiného kousku v pračce ještě zachráníte, využijte sil přírody

Dokázat si poradit s oblečením, které bylo zabarvené jiným kusem, je sen mnoha žen. Každému už se určitě stalo, že nový kousek při praní zabarvil jiný i přesto, že bylo v pračce jen barevné prádlo. Někdo možná zná i situaci, kdy se mu do světlého či bílého prádla připletl kus barevného oděvu, i ten totiž dokáže pěkně zkomplikovat situaci. S kusem oblečení, kterému se stane takováto nehoda obarvení, se nemusíte rozloučit. Nechtěných barev se můžete poměrně snadno zbavit.

Dejte na prevenci

Pokud si přinesete nový kus s oblečením, nečekejte, co vám v pračce obarví. Raději jej před prvním praní namočte do lavoru s vodou. Voda musí být co nejstudenější. Pokud chcete, můžete do lavoru s ledovou vodou přidat trochu destilovaného octa. Právě ocet, který se do nového kusu oblečení nasaje, docílí toho, že se barva v oblečení upevní a nebude se ztrácet.

Zdroj obrázku: Freepik

Citronová šťáva

Pokud už se vám stane, že se oblečení zabarví, rozhodně není pozdě začít cokoli řešit. Měli byste na to přijít co nejdříve a co nejdříve začít reagovat. Pomoci vám může citronová šťáva. Stačí, když zabarvený kus oblečení namočíte do teplé vody, přidáte citronovou šťávu a vyperete skvrnu v ruce. Kdyby nepouštěla, můžete přidat ještě i trochu kuchyňské soli.

Vaječné skořápky

Nápomocné vám rozhodně budou i vaječné skořápky. Také zde je postup použití velmi jednoduchý. Vaječné skořápky rozdrťte, pak je vložte do sáčku určeného do pračky a pusťte prací program. Zabarvené oblečení vyperte, jako kdybyste jej prali běžně. Až otevřete buben pračky, zjistíte, že vaječné skořápky nechtěné barevné skvrny opravdu odstranily.

Zdroj obrázku: Freepik

Bobkový list

I koření, jako je bobkový list, dokáže zachránit obarvené oblečení. Nejprve uvařte hrst bobkových listů v hrnci s vodou a nechte trochu vychladnout. Pak vhoďte do hrnce zabarvené oblečení a nechte chvíli máčet. Potom jej vhoďte do pračky a znovu vyperte. Jako poslední opět namočte oblečení v odvaru bobkového listu a znovu dejte vyprat.

Zdroj: https://www.thespruce.com/how-to-remove-dye-bleeding-stains-2146663