Zachraňte svou zahradu před zkázou díky známé kyselině. Po mšicích nezůstane ani památky

Jestli nevíte, kdo patří mezi neotravnější škůdce nejen květin v domácnosti, ale také těch na zahradě, rozhodně to jsou mšice. Jsou to malé potvůrky, které dokážou znepříjemnit nejen bytí rostlin, ale také to vaše, protože je potřeba se jich rychle zbavit. Můžete k tomu použít například ocet, který je nejen zahubí, ale zároveň neublíží vašemu zdraví a také životní prostředí vám poděkuje.

Mšice mohou zlikvidovat spoustu rostlin

Mšice se snadno dostanou na celou zahradu, a proto je potřeba je zlikvidovat hned, jakmile zjistíte jejich přítomnost. Můžete to udělat chemickými prostředky, ale mnohem lepší bude použít například ocet, který má spoustu skvělých vlastností. Postřik na mšice vyrobený z octa pomůže odstranit je ze zahrady a zajistí, že se již nebudou vracet. Mšice patří mezi hmyz, který je velmi otravný a pro rostliny nebezpečný.

Rády spolupracují s mravenci a tato silná dvojka dokáže zničit celou úrodu, a to nejen květiny, ale také zeleninu. Je proto potřeba se proti nim bránit, a pokud je na květinách uvidíte, jednat rychle. Jinak se budou množit a jejich přítomnost uvidíte na každém kroku. Jestliže chcete použít domácí prostředky na jejich odstranění, můžete vyzkoušet sodu, droždí nebo mléko ve spreji.

Zdroj obrázku: Freepik

Ocet pomůže zbavit se otravného hmyzu

Každá hospodyňka by doma měla mít alespoň jednu lahev octa. Je to potřeba nejen při úklidu domácnosti, ale také ho můžete využít na zahradu. Jde o univerzální výrobek, který lze použít na mnoho činností. Odstraní snadno vodní kámen, dezinfikuje povrchy, a pokud se chcete zbavit mšic, můžete ho použít také na své zahradě.

Jak ho ale aplikovat na mšice? Smíchejte 100 ml octa s litrem vody. Nalijte ocet do vody, nikdy to nedělejte v opačném pořadí. Poté směs nalijte do rozprašovače a rostliny postříkejte. Udělejte tak na všech listech a důkladně, protože mšice někdy nejsou ani vidět, pokud jich není celé hejno. Postřik používejte klidně každý den, dokud se mšic nezbavíte úplně.

Zdroj: https://thegardenhows.com/how-to-use-natural-vinegar-spray-for-aphids/