Creative View Indoors Window Curtains

Záclony přirozeně vybělí jedlá soda, sůl nebo aspirin

Dokonale čisté a voňavé záclony nemusíte mít jen díky chemickým prostředkům, které stojí nemalé jmění. Velmi efektivně můžete použít také suroviny, které má každý v kuchyni. Uvidíte, že domácí prostředky fungují stejně dobře, nezůstane vám po nich doma chemický zápach a ještě jsou velmi levné. Podívejte se, jak vybělit záclony bez použití silné chemie.

Jedlá soda je základní složkou každého čištění

Tento bílý prášek je nedílnou součástí našeho domova. Na bělení záclon nebo jiných tkanin potřebujete jen 10 litrů vlažné vody a 500 gramů jedlé sody. Použít můžete i menší množství roztoku, jestli nepotřebujete takto velké množství vody. Záclony do této směsi namočte a nechte několik hodin působit. Potom záclony vyperte stejně jako vždy.

Jestli nemáte doma tak velkou nádobu nebo si chcete ušetřit čas, nemusíte záclony ani namáčet. Místo toho přidejte směs do zásuvky v pračce. Další možností je nasypat trochu jedlé sody do zásuvky na prací prostředek a záclony vyprat na jemný program. Uvidíte, že budou znovu sněhově bílé, jemné, měkké a krásně voňavé. Přidat můžete také pár kapek svého oblíbeného esenciálního oleje.

Zdroj obrázku: Freepik

Prášek do pečiva nebo aspirin

S práškem do pečiva rozhodně nemusíte jen péct dobroty. Velmi dobře ho využijete také při bělení prádla. Rozpusťte jeden balíček v 5 litrech teplé vody. Namočte do směsi záclony na pár hodin a potom je vyperte v pračce. Další možností je obyčejný aspirin. Rozpusťte 5 tablet v 5 litrech vody a namočte do tohoto roztoku záclony na pár hodin. Potom je klasicky vyperte.

Ocet a sůl jsou silná dvojka

Obyčejná sůl a ocet jsou jedinečnou kombinací při úklidu domácnosti. Využít je můžete také při bělení záclon. Potřebovat budete 4 lžíce kuchyňské soli, půl šálku octa a 10 litrů vlažné vody. Záclony do směsi namočte, po pár hodinách opláchněte a pověste na záclonovou tyč. Ideální je, když to uděláte za slunného dne, protože sluníčko podpoří bělicí efekt.

Zdroj: https://www.sunbell.it/en/blog-en/how-to-bleach-curtains/