Chicken 4849979 1280

Začněte chovat slepice na vaší zahradě, není to nic těžkého

Pokud jste někdy přemýšleli nad tím, že začněte chovat slepice, ale nebyli jste si zcela jistí, pak je dnešní článek přímo pro vás. Přinášíme několik tipů do začátků a rad k uvážení. Zjistěte, zda na to budete mít čas a jak chov probíhá. Po přečtení se z vás stanou experti na chov slepic.

Slepice nepatří jen na farmu

Také vám při vyslovení slovního spojení chov slepic na mysli vytane farma? Věřte tomu, že to tak vůbec nemusí být. Chov slepic můžete zrealizovat i na vašem dvorku či zahradě. Slípky zaberou opravdu málo místa. Jaké jsou nároky?

  • každá slepice potřebuje metr čtvereční v kurníku
  • slepičí výběh by měl mít alespoň deset čtverečních metrů

Dále byste se měli zajímat o to, zda je chov slepic ve vašem sousedství povolený. Zajděte na obecní úřad nebo kontaktujte místní zastupitele a optejte se, zda můžete začít. Pokud pozemek máte pronajatý, zeptejte se majitelů. Některé obce mají totiž omezený počet drůbeže, která na jejím území může být chovaná.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Jak chovat slepice

Chov slepic není vůbec náročný. Přesto budou vyžadovat vaši pozornost a každodenní péči. Jak takový den se slepicemi vypadá? Ráno je vypustíte z kurníku do uzavřeného výběhu. Zkontrolujte, zda jsou v pořádku. Pokukují zvědavě po svém okolí, pařáty vypadají zdravě a červeně, pohybují se bez obtíží a jejich peří je pěkně lesklé? Tak vypadají zdravé slípky. Dále doplňte vodu a nakrmte je. Vyčistěte kurník a podestelte. Nezapomeňte se podívat po vajíčkách!

Odpoledne byste slepice měli opět zkontrolovat. Večer je zamkněte v kurníku. Jen tak je ochráníte před predátory. Během zimních měsíců je raději nakrmte i před spaním. Potřebují totiž více energie, aby se pěkně zahřály. Co se týče potravy, můžete pro ně koupit předpřipravenou směs. Pravdou ale je, že slepice rádi snědí téměř všechno. Nezapomeňte pravidelně doplňovat čerstvou vodu.