Žádné hodiny v posilovnách nikdy nebyly potřeba. Pro dokonalé břicho stačí jen správně ležet. Pouhou čtvrthodinku

Kdo chce mít dokonalou postavu, musí denně trávit minimálně hodiny v posilovně. Ano, přesně taková moudra mezi některými ženami stále kolují. Realita je však úplně jiná. Vždy platí, že méně je někdy více a větší efekt může přinést pravidelnost než přepínání. To potvrdí každý, kdo se cvičením zabývá. Navíc představa, že se po celou dobu návštěvy posilovny věnujete jedné partii, je doslova šílená. Pro kruhový trénink je hodina optimální, ale pokud chcete vyrýsovat jednu jedinou partii, v tomto případě své břicho, postačí čtvrthodinka.

Cvičit, nebo ležet?

Cesta k dokonalé postavě vede přes dvě věci. Tou první je strava a tou druhou je cvičení. Díky stravě začnete postupně ztrácet váhu a zajistíte, že vaše tělo nebude ukládat další tukové zásoby. Správná strava zajistí i klesání vaší hmotnosti. Ke správnému jídelníčku je však vhodné přidat i pohyb. Kardio, které urychlí spalování tukových zásob, a také posilování, které pomůže k vyrýsování konkrétních partií.

Obecně tedy platí, že pouze ležet a správně jíst není úplně správná cesta k cíli, i když na druhou stranu je pořád lepší, že ležení a přejídání. Na druhou stranu ale existuje cvik, při kterém skutečně skoro ležíte a který pomůže s vyrýsováním jedné problémové partie – břicha.

Zdroj obrázku: Freepik

Objevte plank

Plank neboli prkno je poměrně jednoduchý cvik, který skutečně vychází z lehu. A to na břiše. Jenom s tím rozdílem, že většina těla je během provádění nad zemí. Zapíráte se pouze o špičky a předloktí. I když se to nezdá, dokonale zapojíte břišní svaly, které začnou pracovat. Mnohdy stačí i 15 minut denně, ve dvou rozdělených cvičeních a výsledky se mohou dostavit i za desítky dní. Navíc jde o cvik, který zvládnete v podstatě kdekoliv. I u vás doma. Stačí prostor o délce a šířce vaší postavy, kde zaujmete potřebnou polohu. Tu držíte a tím cvičíte. Na počátku možná vydržíte pár vteřin, ale po pár dnech to bude lepší. Tím se jen potvrzuje, že svaly pracují a zpevňují se.

Zdroj: Life Hacks