Skvrny1

Žádné skvrny nebudou mít šanci při použití účinných domácích metod

Objevila se na vašem oblíbeném kusu oblečení skvrna a vy netušíte, od čeho je? Nevadí, nepátrejte po původu skvrny, raději rychle zasáhněte a začněte ji odstraňovat. U skvrn je velmi důležité řešit je hned, jak si jich všimnete. Čím dříve začnete skvrnu odstraňovat, tím větší šanci máte na úspěch. Vypusťte proto z hlavy otázku, kde se skvrna na oblečení vzala, a raději si vyberte jeden z níže uvedených způsobů, pomocí kterého ji odstraníte.

Zdroj obrázku: Freepik

Čpavek

Jestliže máte doma čpavek, je vyhráno. Podle toho, kolik budete používat čpavku, si nachystejte také stejné množství vody. Čpavek vhoďte do vody a skvrnu na oblečení namočte do tohoto roztoku. Skvrna by měla být namočená alespoň půl hodiny, ale můžete ji nechat klidně i celou noc. Po vyndání z roztoku nezapomeňte oblečení opláchnout v čisté vodě či znovu vyprat, než si ho na sebe oblečete.

Citronová šťáva

I citronová šťáva je velmi užitečným pomocníkem v boji se skvrnami. Nejvíce prospěšná vám bude čerstvě vymačkaná šťáva z citronu. Tu nijak neřeďte a nalijte ji na skvrnu, kterou chcete odstranit. Pak skvrnu ještě zasypte solí a nechte ji spolu s kyselinou citronovou působit alespoň hodinu. Nakonec už stačí jen spláchnout z oblečení sůl s citronovou šťávou a znovu ho vyprat. Z pračky jej vyndáte perfektně čisté.

Zdroj obrázku: Freepik

Žloutek s glycerinem

Žloutek s glycerinem si poradí i s těmi obtížnými skvrnami. Pokud předchozí metoda selhala, volte tuto. Žloutek a glycerin si poradí i s těmi skvrnami, které se zažraly opravdu hluboko do látky. V hrníčku smíchejte žloutek s glycerinem a pak jej naneste na skvrnu, nebojte se tuto metodu použít i na opravdu mastné skvrny. Směs nechte na skvrně působit opět minimálně 30 minut, pak ji můžete smýt vlažnou vodou a vhodit oblečení do pračky. Oblečení vyndané z pračky bude zářit čistotou. Pokud se vám nedaří najít vhodný způsob čištění, určitě vyzkoušejte tento.

Zdroj: https://www.cleaninginstitute.org/cleaning-tips/clothes/stain-removal-guide