Žádný citron do čaje, teprve v kosmetické rutině nabídne své největší přednosti a sílu

Toto exotické ovoce, které se postupem času stalo běžnou potravinou i v našich domovech, se nehodí jen do čaje. Citron je bohatým zdrojem mnoha vitamínů a minerálních látek. Kromě přímé konzumace ho můžeme využít i dalšími způsoby.

Bílé zuby, jemné ruce, krásné nehty

Toužíte po bělejším chrupu? Pokapejte kartáček citronovou šťávou a masírujte jím zuby. Můžete také vyzkoušet žvýkat měsíček citronu po jídle. Tuto metodu ale neopakujte každý den, stačí jednou nebo dvakrát týdně. Citron totiž obsahuje kyseliny, které by mohly časem způsobit přecitlivělost zubů.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Máte-li, obzvláště v tomto chladném období, ruce suché a popraskané, zkuste je namočit do vody s citronovou šťávou a kapkou olivového oleje. Takovouto lázeň můžete dopřávat svým rukám klidně každý den.

Jsou-li vaše nehty slabé a křehké, sáhněte opět po citronu. Může pomoci i s plísněmi nehtů. Každý den vmasírujte citronovou šťávu do nehtů i okolního lůžka. Již po týdnu uvidíte rozdíl.

Citron proti bolestem hlavy

Při bolesti hlavy sáhněte kromě léku od bolesti i po citronu. Nakrájejte ho na kolečka a ty přiložte na spánky. Do citronové šťávy můžete namočit hadřík a přiložit jej na čelo. Nezapomeňte se odlíčit, citron by s kosmetikou jistě reagoval.

Co dalšího vyzkoušet? Citron na obličej a dokonce do podpaží!

Citron podpoří elastické vlastnosti pleti, ať už vaše tvář uvadá kvůli stárnutí, nebo zkrátka jen potřebuje osvěžit po náročné zimě. Než si večer namažete tvář pleťovým krémem, potřete ji šťávou z citronu. Za pár dní ucítíte, a hlavně uvidíte, jak se vaše pleť rozzářila. Citron nejen omlazuje, ale díky svým antibakteriálním a antifungálním vlastnostem dobře působí proti pupínkům a černým tečkám.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Trpíte-li suchými popraskanými rty, místo běžného balzámu je občas potřete citronovou šťávou. Oplachovat ji nemusíte.

Jako poslední tip uvádíme náhradu běžného deodorantu citronem. Díky antibakteriálním vlastnostem zabrání nechtěnému zápachu.