Opadané listí lze na zahradě využít jako mulč, hnojivo nebo přídavek do kompostu

V létě má každý zahradník frmol, který ustane s posledním sklizeným jablíčkem a zoranými záhony. Přes pokles teplot existují další povinnosti, které jsou na seznamu toho, co se musí před zimou udělat. Jedním ze stěžejních bodů je hrabání listí, o jehož smyslu mnozí tápou a z toho důvodu nechávají tento organický odpad ležet na trávníku. Proč je lepší (ne)vzít hrábě do ruky a jak listí ještě využít? Ve znamení listopadu Pohled na podzimní přírodu, o to více listopadovou, skýtá potěšení z pestrých barev z listů, které brzy upadnou na zem. Tento klasický životní cyklus přírody uchvacuje, ale přináší také práci.

Podzimní řez posílí angreštové keře před zimou

Věděli jste, že jednoduchým způsobem můžete ovlivnit lepší plodnost angreštových keřů vysazených v zahradě? Celý trik spočívá v jejich každoročním prořezávání. Přečtěte si, proč byste tento krok neměli přeskočit. Jak to udělat správně, abyste si na jaře vychutnali osvěžující a sladkokyselou chuť bohatého ovoce? Jak správně prořezávat angrešt? Podzimní prořezávání angreštových keřů je chrání před zimou a také ovlivňuje jarní plodnost těchto keřů. Majitelům angreštu se doporučuje provádět prořezávání keřů. Pro prořezávání angreštu je nejlepší použít ostrý zahradní nůž. Pouze takové vybavení nezanechá zubaté rány, kterými se keř ničí a zhoršuje se jeho stav. Proč prořezávat angrešt na podzim?

Rostliny na zahradě potřebují zalévat až do prvních mrazů

Začne podzim, přestane se zalévat. Většina zahradníků má pocit, že v podzimních měsících nebo po sklizni už není potřeba rostliny zavlažovat. Tato chyba může být pro mnohé druhy fatální, protože nepřežijí zimu. Už první mrazíky totiž zabraňují rostlinám využívat vodu a získávat živiny. Proč ještě se musí dodávat rostlinám vláha i při nižších teplotách a jakým způsobem zalévat? Pomohou tipy zkušených zahradníků, kteří mají s péčí o zahradu letité zkušenosti. Zalévání během podzimu V létě se nikdo nad zaléváním zahrady nepozastavuje, protože horké počasí a intenzivní sluneční paprsky vedou k odpařování vody ze země a vysychání půdy.