Taking Care Plants Watering Them With Special Liquid

Zálivka s přídavkem česneku nebo rýže podpoří orchideje ve kvetení

Orchidej je považována za jednu z nejkrásnějších květin. Své obdivovatele potěší především krásnými, sytými barvami a velkými květy. Krása orchidejí je podmíněna náročným pěstováním. Aby nám orchideje neuhynuly, je důležité vědět, jak o ně správně pečovat. Jako pomocníka můžeme využít domácí výživu na zalévání orchidejí. Ve většině domácností se najde alespoň jedna orchidej, patří totiž mezi nejoblíbenější okrasné rostliny. Orchideje jsou většinou umístěny na okenních parapetech. Aby orchideje krásně kvetly, existují různé postupy na výrobu domácí výživy. Je tedy důležité vědět, jak se správně o tyto rostliny starat, aby nám dělaly radost svými květy.

Jak správně zalévat

Je důležité vědět, kdy rostlinu zalévat. Kořeny orchidejí totiž snadno uhnívají, proto si musíme dát pozor na to, abychom rostlinu nepřelévali. Rostlinu je dobré zalévat vždy, když je substrát zcela suchý. Na zalévání je nejvhodnější převařená voda. Správné množství zálivky zjistíme tak, že kořeny rostliny budou zelené.

Zdroj obrázku: Freepik

Kam orchidej umístit

Nejen správná zálivka, ale i umístění orchideje hraje velkou roli. Většinou bývá umístěna na okenním parapetu, jak již bylo zmíněno, a to z toho důvodu, že květy této rostliny se otáčí za sluncem. Bohužel ne vždy je tohle místo vhodné. Orchideje mají rády slunce, ale ubližuje jim přímé sluneční záření. Listy se snadno spálí, což způsobí, že rostlina uschne a odumře. Proto je dobré zamyslet se, na který okenní parapet květinu umístíme. Další důležitou věcí, na kterou musíme myslet, je podpěra. Podpěry můžeme koupit v zahradnictví a slouží k tomu, aby se stonky nezlomily nebo neponičily. Podpěru přizpůsobíme délce stonku.

Příprava domácí výživy

Abychom se mohli kochat pohledem na krásné květy, je dobré znát postupy na přípravu domácí výživy pro orchideje. Není potřeba nakupovat hnojiva a výživy jen ve specializovaných prodejnách. Při přípravě česnekové vody budeme potřebovat tři stroužky česneku, které uvaříme v litru vody. Jakmile tento odvar vychladne, můžeme rostlinu zalít. Dalším tipem je rýžová voda. Rýži stačí namočit na alespoň tři hodiny do vody. Potom touto vodou můžeme orchideje zalévat.

Zdroj: http://careforyourorchids.com/Homemade-Orchid-Fertilizer-Recipes.html