ironing-403074_1920

Zanesená žehlička nadělá víc škody než užitku. Vyčistit ji lze zcela jednoduše

Nikdy se vám do toho nechce, ale udělat se to musí. Čištění žehličky je práce otravná a málokdo si v ní najde zálibu. Jak to ale udělat, aby to bylo opravdu efektivní? Nechcete přece, aby se přes pravidelnou údržbu žehlička přece jen pokazila. Nic nezanedbejte a seznamte se s těmito pravidly péče o ni.

Poznejte problém zavčasu

Předem je potřeba říct, že nejlepší, co můžete pro vaši žehličku udělat, je používat destilovanou vodu. Ta žehličku tolik nezanáší a dopřává jí delší životnost. Pokud doma máte tvrdou vodu, snažte se žehličku často odvápňovat. To, že je žehlička zanesená, poznáte tak, že z ní vytéká tmavší tekutina, která při žehlení zanechává na oblečení skvrny. V tu chvíli je na údržbu už nejvyšší čas!

Zdroj obrázku: Pixabay

Funkce Anticalc práci usnadní

Vnější ošetření je nejjednodušší. Nečistoty z plastového krytu žehličky stačí setřít ručníkem namočeným v teplé vodě. Co ale s tím zbytkem? Vylijte přebytečnou vodu a pusťte se do odstraňování vodního kamene. Novější typy žehliček již obsahují funkce Anticalc (odstraňovač vodního kamene), pokud ale tuto funkci vaše žehlička nezahrnuje (musí na sobě mít tlačítko), nezoufejte, jsou jiné způsoby řešení.

Zdroj obrázku: Pixabay

Pomůže ocet nebo kyselina

Zaprvé můžete žehličku vyčistit směsí octa a vody v poměru 1 : 1, kterou nalijete dovnitř žehličky. Poté postupujte podle pokynů v návodu. Pokud jste návod ztratili, nezoufejte a jednoduše přepište označení vaší žehličky do vyhledávače. Často jsou návody k mnoha produktům snadno k nalezení na internetu. Taky můžete do vody přimíchat kyselinu citronovou. Jeden balíček kyseliny nasypte do 200 ml teplé vody a po jejím rozpuštění nechte asi 5 minut působit. Poté směs vylijte a nechte žehličku vyschnout. Pokud máte pocit, že jsou zanesené i odpařovací otvory, vezměte vatovou tyčinku a zkuste je opatrně pročistit.