woman-sick-sofa-house-women-have-headaches

Zánětlivé procesy pomáhají tělu. Ale když přerostou únosnou mez, hrozí velké problémy. Tímto předejdete vážným problémům

Zánět považuje mnoho lidí za něco špatného, ale vždy záleží na úhlu pohledu. Některé zánětlivé procesy jsou totiž prospěšné. Jsou spojeny s imunitní reakcí a hojení, například drobných otevřených ran. Jsou však i záněty chronické, které tělu naopak škodí. Takové procesy by v organismu probíhat neměly. Jak jim předcházet? Těmito změnami v životosprávě.

Jezte zdravě

Mnoho lidí si myslí, že žijí zdravě. Opak je však pravdou. Nakoupit si zdravé potraviny ještě není vše. Řada lidí je nesprávně zpracuje, tepelně upravuje nebo dochucuje. V takovém případě svému tělu rozhodně neprospívají. Základem jídelníčku by tak měly být zdravě upravené ryby, dále čerstvé ovoce a zelenina, ořechy a semena a v neposlední řadě také různé super potraviny.

Eliminujte neřesti

Mezi ty patří především kouření a pití alkoholických nápojů. I malé dítě ví, že tyto neřesti škodí každému. Přestat kouřit by měla být naprostá samozřejmost. A když už alkohol, tak maximálně jedno pivo nebo sklenka červeného vína. Tyto nápoje mohou být v určitých případech i prospěšné, ale nic se nemá přehánět. Jak pokud jde o množství, tak četnost pití.

Zdroj obrázku: Freepik

Hýbejte se

Základem zdravého životního stylu není jenom správná strava, ale je to také pohyb. Pod tím si řada lidí představuje úmorné dření v posilovnách. To ale není pravda. Stačí i drobnosti, jako třeba pravidelné procházky, vyjížďky na kole, nebo plavání. Vždy je lepší nějaký pohyb než žádný. Důležitá je samozřejmě jeho pravidelnost i intenzita, s ohledem na naši kondici.

Odpočívejte

Že žijeme ve stresu není nic nového. Máme stále plnou hlavu věcí, které je třeba vyřešit, což se negativně podepisuje na naší psychice. Trpí ale i fyzická stránka našeho těla, jelikož se mnohdy doslova přepínáme. A řešení? Zvolnit a začít relaxovat. Základem je mít alespoň volné víkendy a každý den dostatečně spát, nejlépe po dobu doporučených osmi hodin.

Zdroj: Life Hacks