Essential Oils 1433692 1920

Zápach doma vzniká z různých důvodů, většinu ale vyřeší drobné změny

Nepříjemný zápach v domě musí čas od času řešit každý z nás. Mnoho domácností si ale se zápachem neumí správně poradit. Přestříkáváme je chemickými osvěžovači vzduchu, které ale zápach neodstraní, jen přebijí. Je velmi důležité znát příčinu zápachu, který se line domácností, a tuto příčinu odstranit. Tím okamžitě zlepšíte kvalitu vzduchu a nebudete muset maskovat zápachy chemií.

Pravidelně uklízejte

Bez pravidelného úklidu váš dům nikdy nemůže příjemně vonět. Všudypřítomný prach, zbytky jídla, vlasy, zvířecí chlupy, málo vynášený odpadkový koš či dlouhé skladování tříděného odpadu a mnohé další mohou velmi snadno způsobit nepříjemný zápach. Neuklízejte jen místa dobře viditelná, je nutné věnovat pozornost i rohům, skříním, poličkám a jiným snadno zapomínaným místům.

Zdroj obrázku: Pixabay

Pravidelně větrejte

Větrejte každý den alespoň po dobu 10 minut. Bez ohledu na to, zda je venku teplo, nebo zima a jaké je venku počasí. Málo větrané a vydýchané prostory opět mohou být příčinou usazování zápachu v domácnosti. Dostanete do domácnosti více kyslíku, vyvětráte dům a upraví se vlhkost v bytě, která může být příčinou vzniku plísní.

Zdroj obrázku: Pixabay

Používejte přírodní osvěžovače vzduchu

Může se stát, že potřebujete osvěžit vzduch rychlejším způsobem, než je úklid a pravidelné větrání. V takové situaci zapomeňte na používání chemických osvěžovačů a vsaďte na přírodu. Kupte si esenciální olej, který vám voní, a použijte ho. Můžete ho ohřívat v aromalampě nebo difuzéru na esenciální oleje. V aromalampě se zahříváním začínají uvolňovat vonné silice, které osvěží vzduch. Co se difuzéru týká, může být založen na destilaci, může být ultrazvukový nebo na jiný způsob. Je jich opravdu mnoho, a tak si každý vybere to, co mu vyhovuje. Do skříní a lednice, ale i na poličky můžete vložit pohlcovače zápachu, například levanduli, mletou kávu nebo hřebíček.

Zdroj: https://www.cheatsheet.com/culture/15-simple-ways-to-make-your-home-smell-amazing.html/