five-heads-garlic-one-peeled-garlic-cutting-board-with-various-vegetables-background

Zápach po česneku nebo cibuli není příjemný, zbavíte se ho ale jednoduchými triky

Mnoho lidí miluje česnek i cibuli. Jsou to velmi zdravé potraviny, které nám pomohou nejen při nachlazení, ale posilují imunitu a můžete je použít skoro do každého jídla, které vaříte nebo připravujete. Jsou součástí salátů i pomazánek, ale bohužel jejich nevýhodou je nepříjemný zápach, který se pak line z našich úst. Jak se ho jednoduše zbavit, pokud nemáte čas a potřebujete jít na důležitou schůzku?

Bojíte se vycházet mezi lidi? Vyzkoušejte naše triky

Z úst po konzumaci česneku může jít velmi nepříjemných zápach, který se bohužel nedá častokrát ničím přebít. My vám ale poradíme, jak na to, abyste za několik minut mohli zajít na oběd nebo na večeři. Pro začátek můžete vyzkoušet například žvýkání petržele, hřebíčku nebo kousku zázvoru. Fungovat by mělo také cucání kávových zrn, protože káva umí absorbovat různé pachy do sebe.

Můžete si ale uvařit také silnou a hlavně nerozpustnou kávu, se kterou si pak několikrát vypláchněte ústa. Dbejte na to, abyste si je opravdu důkladně vypláchli. Nemusíte tak kávu pít, protože spousta lidí černou silnou kávu vůbec nepije. Místo kávy můžete vyzkoušet nálev z již zmíněného zázvoru nebo hřebíčku.

Zdroj obrázku: Freepik

Dejte si červené víno nebo vodu s medem a citronem

Nepříjemný zápach ale můžete přebít například červeným vínem nebo si dejte obyčejnou vodu s medem a přidejte do ní ještě citronovou šťávu. Můžete si dát také zelený čaj nebo ho doplnit mátou, která má osvěžující účinky v ústech. Během jídla si dejte sklenici mléka nebo ho doplňte jogurtem. Mléko by mělo být nejlépe plnotučné, aby byl účinek dokonalý.

Pomoci může také mrkev nebo jablko, které normálně snězte. Každé sousto několikrát přežvýkejte. Díky obsahu vlákniny, která se smíchá se slinami, se brzy nepříjemného zápachu zbavíte. Česnek a jeho vůně se pak ale mohou dostat také do potu, a tím pádem můžete být cítit i druhý den. Dejte si osvěžující koupel, do které přidejte oblíbené vonné oleje.

Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/321334