sink-faucet

Zápach v koupelně může mít více příčin, problém je důležité řešit komplexně

Koupelna je místnost, bez které si nedokážeme představit bydlení. Je to místo, kde vykonáváme především hygienické úkony, jako je sprcha nebo vana. Kromě toho je to místnost, kde se lidé také holí a většinou zde mají i pračku či sušičku. Proto není žádným překvapením, že se postupem času koupelna může přeměnit z příjemné místnosti na místo plné zápachu.

Prevence vůči zápachu

Jak je koupelna hojně používaná a snadno zadržuje vlhkost, často zde vzniká nepříjemný zápach. I když vzhledově ji vyčistíte dokonale, pach může přetrvávat nadále. Jak se zbavit tohoto problému? Dbejte především na pravidelné větrání. Čerstvý vzduch brání hromadění vlhkosti a vzniku dusna. V opačném případě se zvyšuje riziko vzniku nejrůznějších plísní. Často otevírejte okno a nechte dveře od koupelny otevřené, jakmile se umyjete.

Ručníky perte často. Po určité době jsou náchylné k přemnožení bakterií. Na látce se totiž hromadí nejen voda, ale také odumřelá kůže a další nečistoty. Nezapomeňte na jejich rovnoměrné sušení.

Zdroj obrázku: Freepik

Zápach z toalety

Ať už máte toaletu v koupelně, nebo v oddělené místnosti, zápach vás nemine. Zkuste si vytvořit domácí tablety, které působí proti zápachu a zároveň čistí. Do misky nasypte jedlou sodu a kyselinu citronovou ve stejném poměru. Nalijte malé množství vody, aby byla hmota kompaktní. Přidejte jar nebo jiný prostředek na mytí nebo esenciální olej. Tablety tvořte v rukou a nejlépe je vložte do forem na led a poté nechte ztuhnout přes noc. Aplikace je snadná, stačí jednu kostku hodit do mísy a během 15–20 minut se rozpustí a je po zápachu.

Umyvadlo

Jak na zápach z umyvadla? Tato situace nastane, jestliže zanedbáte úklid odpadu a tuto činnost dále odkládáte. K odstranění stačí tři složky. První dvě, dvě lžíce jedlé sody a půl šálku octa, nechte působit 15 minut v odpadu a následně zalijte horkou vodou. Někdy to bohužel nestačí a budete nuceni ručně vyčistit odpad.

Vana

Jako poslední zařízení zbývá vana nebo sprchový kout. Tady se jedná opravdu o zanedbání. Vše napraví správné koření, respektive skořice. Do kastrůlku nalijte půl litru vody a přidejte pět lžic skořice. Prostředek můžete obohatit citronovou kůrou a přidáním pár kousků hřebíčku. Vařte a po chvíli sceďte. Tuto nově vzniklou horkou směs nalijte do odpadu.

Zdroj: https://www.thespruce.com/reduce-bad-bathroom-smells-326856