Zapach Z Bot1

Zápach z bot není nikomu příjemný. Nevyhazujte je, s šikovnými triky zápach zmizí

Nepříjemný zápach z bot je trápením pro mnoho z nás. Vzhledem k tomu, že máte jistě obuv v botníku nebo na rohožce, páchne vám potom polovina bytu. Navíc je nesmírně trapné, když je musíte ve společnosti nebo u lékaře sundat a jste silně cítit. Důvodem může být nadměrné pocení, vzduchotěsný materiál i nevhodná péče o boty. Ať je to jakkoli, pomocí osvědčených tipů si s tím můžete jednoduše poradit a již se nikdy nebudete cítit špatně.

Prášek do pečiva nebo šalvěj

Prášek do pečiva i jedlá soda mají mnoho využití. Jedním z nich je právě odstranění nepříjemné vůně z těla, oblečení, nábytku i obuvi. Máte-li problémy se smradlavými botami, dejte do každé z nich lžičku jedlé sody nebo prášku na pečení a nechte přes noc působit. Tyto ingredience pohltí nejen pach, ale také špínu a vaše boty budou ráno jako nové. A navíc budou krásně vonět.

Zdroj obrázku: Freepik

Další možností je léčivá šalvěj, která dokáže efektivně absorbovat pachy. Můžete z ní připravit vonné tyčinky, které pročistí vzduch a osvěží šatník, kabelky i lednici. Kromě pachů vám pomůže odstranit také škodlivé bakterie a špínu. Chcete-li zesílit její účinek, vložte do každé boty lžičku sušené šalvěje nebo dvě snítky čerstvé bylinky, která vše nádherně provoní. Uvidíte, že vám budou boty krásně vonět, a to hned příští ráno.

Olej z čajovníku nebo lak na vlasy

Máte doma olej z čajovníku? Pokud ano, můžete ho využít i v případě zapáchajících bot. Zvládne rychle odstranit nepříjemný zápach. Zakoupit ho můžete v lékárně, obchodu s bylinkami nebo v některých drogeriích. Alespoň dvakrát týdně nakapejte do každé boty pár kapek tohoto vonného oleje a během krátké doby zažijete přímo zázrak. Získáte totiž voňavou obuv bez bakterií.

Zdroj obrázku: Freepik

Poslední metoda je velmi originální a málo známá. Látky, které obsahuje lak na vlasy, mají dezinfekční vlastnosti. Jděte na chvilku ven a nastříkejte do bot lak na vlasy. Nedělejte to doma, jinak ucítíte nepříjemnou vůni, která se podobá čisticím prostředkům. Nechte lak působit přes noc a ráno uvidíte, že po zápachu nebude ani památky.

Zdroj: https://misterminit.eu/en_pt/blog/how-to-remove-bad-odor-from-your-shoes