Zápach z odpadkového koše zneutralizuje sůl nebo jedlá soda

Teplejší dny znamenají, že koše na odpad, zejména bioodpad, začnou otřesně zapáchat s mnohem větší intenzitou než v zimě. Zápach stoupající z nádoby na odpadky láká mouchy, které mohou být v létě nepříjemnými a nechtěnými společníky. Na zápach z odpadkového koše lze použít domácí prostředek.

Sůl proti zápachu

Nepříjemný zápach z koše na odpad a mouchy kroužící kolem něj dokážou znepříjemnit pobyt v kuchyni. Navíc vnesou do domácnosti pocit nervozity a nepohody. Jednoduchý domácí prostředek dokáže tento problém účinně vyřešit a z pobytu v kuchyni udělat opět příjemnou záležitost. Stačí na dno koše nasypat sůl tak, aby pokryla celé dno.

Zdroj obrázku: Freepik

Proč sůl funguje?

Kuchyňská sůl se vyznačuje hygroskopickými vlastnostmi, což znamená, že absorbuje vodu z okolí. To je také důvod proč se při vysoké vlhkosti mění sůl v hrudku. Tohoto jevu lze využít pro zbavení se nepříjemných pachů kolem koše. Solí posypané dno koše absorbuje šťávy, které produkuje biologicky rozložitelný odpad, čímž odstraňuje nepříjemný zápach. Zároveň tím zabráníte tomu, aby váš koš na odpadky přilákal mouchy, čímž vyřešíte další nepříjemný problém přicházející s létem.

Místo soli soda

Hygroskopičnost není vlastnost, kterou se vyznačuje jen chlorid sodný neboli kuchyňská sůl. Stejná vlastnost platí i pro jedlou sodu. Zápach z odpadků se tak nedostane do vzduchu v kuchyni. I soda, stejně jako sůl, pohlcuje vlhkost a s ní i nepříjemné pachy znemožňující pobyt v kuchyni.

Samozřejmě nelze opomenout ještě jeden, rovněž účinný způsob pro zbavení se zápachu a poletujícího hmyzu. Když budete biologický odpad likvidovat často a pořádně, dosáhnete stejného účinku jako v případě soli a jedlé sody. Mouchy a zápach už vám více nebudou znemožňovat práci a pohyb v kuchyni.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/uk/house-and-home/household-advice/a679528/how-to-avoid-smelly-bins-in-hot-weather/