Woman 1919143 1280

Zápach zatuchliny udělá i z nejhezčího oblečení odpudivý hadr. Oděvy zachrání oblíbená kyselina

Zatuchlé oblečení může být problémem, protože zápachu se nemusíte zbavit ani po vyprání. Toto je problém oblečení, které bylo dlouhodobě skladováno (například dětské oblečení) nebo oblečení ze second handu. Nosit oblečení, které nám nevoní, není dobrý nápad, protože tím můžete rozrušovat nejen sami sebe, ale také vaše okolí. Takže je důležité vědět, jak se takového zápachu zbavit.

Kde se bere zatuchlý zápach?

Nepříjemný zatuchlý zápach nemusí být jen problémem dlouhodobě skladovaného oblečení. Může vzniknout z toho důvodu, že jej vyperete večer a z pračky vyndáte až druhý den. Dalším důvodem může být to, že své věci skládáte do skříně ještě vlhké. Také nedávejte do koše se špinavým prádlem vlhké oblečení, pokud nechcete okamžitě začít prát. Toto je problém týkající se zejména ručníků a utěrek.

Zápach z pračky

Šíří-li se zatuchlý zápach z vaší pračky, je dobré vyčistit samotnou pračku. Můžete si pomoci tak, že do bubnu pračky nalijete sklenici octa, nastavíte na nejvyšší možnou teplotu a pustíte pračku naprázdno. Poté spusťte režim odstřeďování, čímž se zbavíte zbytků octa. Pro příště si zapamatujte, že po vyjmutí vypraného prádla nechte dvířka pračky otevřené, aby pračka mohla vyschnout i uvnitř. Tím také prodloužíte její životnost.

Zdroj obrázku: Pixabay

Jak se zbavit zatuchlého zápachu?

Naše babičky neměly po ruce moderní prostředky, které stačilo koupit v obchodech. A tak si musely poradit po svém. Přidejte do pracího prášku pár kapek borovicového oleje nebo jedlé sody. Nebo můžete připravit roztok ze 3 až 4 litrů vody, které smícháte se sklenicí octa. Do této směsi namočte oblečení na několik hodin. Pak vyperte.

Mráz může pomoci

Také mráz může vyřešit nepříjemný zatuchlý zápach. Stačí, když oblečení dáte na několik hodin do mrazáku, nebo když je venku pod nulou, pověste oblečení ven. Nízká teplota zabíjí plísně, které způsobují zápach.

Zdroj: https://www.thespruce.com/toughest-odors-to-remove-from-clothes-2146161