Zápachem ve skříni nasákne všechno oblečení. Nejvyšší čas na osvěžení skříně

Zápach ve skříni není jen problémem starého oblečení zavřeného ve skříni, které se otvírá výjimečně. Může se týkat starého i nového oblečení. Jeho příčinou je opětovné skládání použitého oblečení do skříně. Ve skříni se tak zavírá pot, cigaretový kouř i vlhko, které se dříve nebo později nasákne do oděvu. A kvůli tomu se pak ze skříní s oblečením line nepříjemný zápach, který zavání celou domácností. Ale nebojte se, pokud vás trápí zápach linoucí se ze skříní, není všem dnům konec. Dá se ho docela dobře zbavit.

Vyčistěte skříň

Vyndejte ze skříně všechny věci a důkladně vyčistěte vnitřek skříně. Postačí vám k tomu trochu vody smíchané s octem nebo jedlou sodou. Tímto roztokem důkladně omyjte celou skříň. Nechte prázdnou a umytou skříň otevřenou tak dlouho, dokud nebude skříň perfektně suchá. Otevřete v místnosti ventilaci, aby se zápach neusídlil v místnosti, ale odešel ven úplně. Pokud zápach zavání i nadále, potřete všechny police vlhkým hadříkem s pár kapkami esenciálního oleje. Oblečení umístěte zpět až do perfektně suché skříně.

Zdroj obrázku: Pixabay

Jak na zatuchlý zápach

Pokud se z šatní skříně vznáší zatuchlý zápach, je potřeba jej absorbovat za použití přírodních prostředků. Sáhnout můžete po jedlé sodě či mleté kávě a umístit je v mističkách na police. Aby vám tato metoda opravdu pomohla a zápach byl absorbován, nesmíte zapomenout jedlou sodu i mletou kávu často měnit, klidně několikrát týdně. Nezapomeňte do skříně po absorbování zápachu vložit pro prevenci pár kostek mýdla nebo sušené bylinky, jako je levandule, hřebíček, máta nebo nadrcené bobkové listy. Pokud smícháte vodu či alkohol s esenciálním olejem, získáte také domácí vonný rozprašovač, kterým je možné do skříně občas stříknout. Ten můžete použít i pro osvěžení vzduchu v domácnosti. Takový osvěžovač můžete používat klidně každý den, stříknout do skříně však postačí jen několikrát týdně.

Zdroj: https://www.closetstoadore.com/7-clever-ways-to-deodorize-your-foul-smelling-closet