Big Sandwich With Roasted Vegetables Zucchini Eggplant Tomatoes With Cheese Thyme

Zapečená bageta s houbami zažene chutě a zasytí. Díky jednomu triku předčí nejlepší recepty

Zapečená bageta je už po desetiletí oblíbenou svačinou, která se dnes, v éře street food módy, opět vrací na vrchol. Není se čemu divit, protože dobře připravená zapečená bageta s kvalitními surovinami je lahůdkou pro všechny mlsné jazýčky. Připravit si ji můžete i doma, ať už k svačině, nebo třeba jako lehkou večeři. Tento recept je vhodný zejména tehdy, když spěcháte nebo se vám nechce vymýšlet složité pokrmy.

Co budete potřebovat?

Zapečené bagety jsou téměř kultovní specialitou mezi rychlým občerstvením. A přestože je jejich výroba velmi snadná, je dobré držet se několika důležitých pravidel, abyste si je vychutnali naplno. Jedno z tajemství opravdu chutné bagety spočívá v houbách. Svačina totiž bude o mnoho chutnější, když houby místo krájení nastrouháte.

K přípravě budete potřebovat 2 bagety, 350 gramů hub vlastní volby, 200 gramů tvrdého sýra, koření podle chuti a kečup. Houby nastrouhejte na hrubém struhadle, totéž proveďte se sýrem. Zkuste vybírat takový druh sýra, který se při pečení snadno roztaví. Obě ingredience smíchejte a dochuťte solí a pepřem. Můžete přidat i mletou uzenou papriku či jiné koření, které máte rádi.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak postupovat?

Obě bagety podélně rozkrojte a měkký střed jemně upěchujte, aby vznikla podlouhlá mistička. Tu nejprve potřete tenkou vrstvou kečupu a poté ji naplňte sýrovou a houbovou nádivkou. Bagety vložte do trouby rozpálené na 180 °C a pečte asi 15 minut. Po uplynutí této doby bagety vyjměte, nechte je trochu vychladnout a zalijte kečupem, majonézou nebo jiným oblíbeným dochucovadlem.

Co se týče náplně, samozřejmě můžete s bagetami trochu experimentovat. Někdo rád přidává nakrájenou či nastrouhanou šunku, pokrájenou jarní cibulku nebo třeba česnek. Na ozdobu můžete použít plátky slaniny, čerstvou pažitku nebo pár čerstvých lístků máty. S touto večeří bez obav potěšíte celou rodinu.

Zdroj: https://sodelicious.recipes/recipe/mushroom-filled-baguette/