Záplava barevných květů po celé léto: tyto zahradní keře si zamilujete

Každý majitel zahrady by chtěl mít svou oázu klidu, ve které si bude moci odpočinout a zároveň být schovaný před zraky sousedů nebo kolemjdoucích lidí. Takový prostor mohou vyplnit právě keře, které kvetou po celé léto a poskytnou kýžené soukromí. Pěstování takových keřů není nic složitého a navíc se naučíte něco nového. Které keře pokvetou celé léto?

Krásná zahrada plná kvetoucích keřů

Mezi oblíbené kvetoucí keře patří například zahradní hortenzie. Nepotřebuje žádné zvláštní podmínky, aby se jí dařilo. Atraktivní květenství je červené nebo modré barvy, ale navíc jsou to keře, které kvetou po celé léto. Květy se budou objevovat již na začátku června, počátkem září začnou opadávat. Rostlina potřebuje rozptýlené světlo, úrodnou a vlhkou půdu a podle toho, jak bude půda kvalitní, budou vypadat i její květy a jejich množství.

Dalším keřem je komule Davidova. Je to rostlina, která sice není tolik oblíbená jako první jmenovaná, ale rozhodně stojí za zmínku. Je to také keř, který dokáže kvést po celé léto, pokud mu dopřejete kvalitní zázemí. Keř poznáte podle jeho výšky a také bohatého květenství. Květy mohou kvést od začátku léta až do pozdního podzimu. Navíc přitahují hmyz, takže budete mít zahradu plnou různých druhů.

Zdroj obrázku: Freepik

Zkuste ibišek nebo zimolez

Jestli hledáte i další keře, můžete vyzkoušet zimolez. Originální květy vás budou těšit hned několik měsíců, a to nejen svým vzhledem, ale také intenzivní vůní. Kromě toho květy zimolezu lákají hmyz. Zimolezy mají rády dostatek prostoru, kde mohou volně růst. Zimolez můžete zakoupit téměř v každém zahradnictví, ale může požadovat zvláštní podmínky, proto si na to dejte pozor.

Ibišek je další známou rostlinou, je to keř, který kvete celé léto. Květy jsou charakteristickým znakem keře, navíc není náročný na pěstování. Potřebuje pouze dostatek kvalitní půdy a během vegetace ho budete muset přihnojovat. Při velkém suchu potřebuje větší zálivku.

Zdroj: https://www.bhg.com/gardening/trees-shrubs-vines/shrubs/summer-blooming-shrubs/